The Rolling Stones z nowym singlem "Angry". Premiera na antenie Antyradia!

06.09.2023 16:08
The Rolling Stones Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

The Rolling Stones podzielił się nowym utworem "Angry", który zapowiada nadchodzący album zatytułowany "Hackney Diamonds".

The Rolling Stones oficjalnie ogłosili pierwszy od 2005 roku album z premierowym materiałem. Wiadomość ta pojawiła się podczas specjalnej konferencji w Londynie, w której uczestniczyło Antyradio. Płyta "Hackney Diamonds" ukaże się 20 października. Już teraz można posłuchać pierwszego singla – "Angry", do którego powstał teledysk z Sydney Sweeney („Euforia”, „Biały Lotos”, „Opowieści podręcznej”).

The Rolling Stones z nowym singlem "Angry". Premiera na antenie Antyradia!

The Rolling Stones ogłosili oficjalnie wiadomość, która od kilku tygodni była przedmiotem spekulacji w sieci i wśród fanów rocka. Zespół przedstawił zupełnie nowy utwór zatytułowany "Angry". Potwierdził także, że możemy spodziewać się niezwykle wyczekiwanego, pełnowymiarowego albumu studyjnego. "Hackney Diamonds" ukaże się 20 października nakładem Universal Music.

Te ekscytujące wieści zostały ogłoszone osobiście przez Micka, Keitha i Ronnie’ego podczas specjalnej konferencji prasowej w historycznym miejscu – Hackney Empire we wschodnim Londynie, które od 125 lat działa w służbie sztuki. Konferencję poprowadził gwiazdor amerykańskiej telewizji Jimmy Fallon, a transmisja była dostępna na YouTube. Na miejscu był obecny Marcin Bąkiewicz z Antyradia.

Na album "Hackney Diamonds" trafi 12 utworów – niebawem poznamy dokładną tracklistę. Album to pierwszy premierowy materiał studyjny Stonesów od czasu wydanego w 2005 "A Bigger Bang" – płyta ukazała się dokładnie 18 lat temu, 6 września. Od tego czasu zespół nieustannie bił rekordy w dziedzinie liczby sprzedanych biletów na koncerty.

W 2016 grupa wydała nagrodzony Grammy album "Blue & Lonesome", na który trafiływersje bluesowych standardów, które pomogły stworzyć brzmienie The Rolling Stones. Album trafił na szczyty list sprzedaży na całym świecie. W ubiegłym roku muzycy wystąpili dla europejskiej publiczności – trasa Sixty przyciągnęła niemal ćwierć miliona osób.

"Hackney Diamonds" to pierwsza współpraca The Rolling Stones (obecnie w składzie Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood) z urodzonym w Nowym Jorku producentem i muzykiem Andrew Wattem. W 2021 roku Watt otrzymał Grammy w kategorii Producent roku. Na koncie ma współpracę z takimi gigantami jak Pearl Jam, Iggy Pop i Elton John.

Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , TwitteraTikToka i Instagrama.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.