Nie wszyscy chcą koncertu Pantery w Polsce. Powstała petycja, by odwołać występ

14.03.2023 14:20
Phil Anselmo z Pantery Fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

W sieci pojawiła się petycja, by odwołać łódzki koncert Pantery. Jak na razie została podpisana przez małą liczbę osób.

Kilka występów Pantery zostało już odwołanych z powodu wcześniejszego incydentu z Philem Anselmo w roli głównej. Okazuje się, że również nie wszyscy Polacy chcą, by zespół wystąpił w naszym kraju i w tym celu powstała nawet petycja, by odwołać koncert Pantery w Łodzi.

Polecamy

Nie wszyscy chcą koncertu Pantery w Polsce. Powstała petycja, by odwołać występ

Na stronie petycjeonline.com powstała petycja zatytułowana Rasizm won ze sceny! - petycja do Metal Mind Productions o odwołanie koncertu zespołu Pantera na Metal Hammer Festival 2023. Na dzień 14 marca została podpisana tylko przez 69 osób. W opisie petycji możemy przeczytać m.in.:

Koncerty Pantery odwołano w Niemczech i Austrii - właśnie ze względu na rasistowskie wybryki Anselmo na scenie. Dawanie platformy i promowanie występów człowieka znanego z rasistowskich wybryków i wykonującego nazistowskie gesty podczas występów jest nieodpowiedzialne i niewłaściwe. W kraju, który tyle ucieripał przez nazizm - jest szokujące. Zawalczmy o to, by Phil Anselmo nie wystąpił w Polsce i nie dostał kasy z kieszeni Polaków.

Autorka petycji twierdzi, że temat rasistowskiego zachowania Anselmo krążył już od lat, a pierwszy przypadek propagowania hasła "white power" miał mieć miejsce w 1995 roku:

Założony przez Anselmo zespół Suparjoint Ritual ma w repertuarze, między innymi, utwór "Stealing a Page or Two From Armed and Radical Pagans”, w którym Anselmi śpiewa: “no more of the coward Muhammad” i “taking no pity on the Jewish elitists.”
Mimo to dopiero po nagłośnieniu sprawy przez Roberta Flynna na You Tube sprawa nabrała rozgłosu.

Polecamy

Przypomnijmy, że Robert Flynn nagłośnił sprawę kontrowersyjnego zachowania wokalisty Philipa Anselmo w 2016 roku na imprezie Dimebash, gdy miał pokazać nazistowski gest i wykrzyczeć "white power".

Pantera zagra w Polsce w 2023

Jak na razie koncert Pantery w Polsce ma się odbyć planowo. Zespół ma zagrać w ramach Metal Hammer Festival, który odbędzie się 5 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.