Niezwykły hołd dla Lemmy'ego Kilmistera. Złożą tam prochy i wzniosą toast

02.08.2023 12:22
Lemmy Kilmister Fot. yakub88/Shutterstock

Lemmy Kilmister osiem lat temu przegrał walkę z rakiem. Branża muzyczna o nim nie zapomniała i w tym roku zostanie mu złożony niezwykły hołd.

Legenda heavy metalu Lemmy Kilmister odszedł osiem lat temu, zaledwie cztery dni po swoich siedemdziesiątych urodzinach. Muzyk przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miłośnicy cięższego grania o nim nie zapomnieli, podobnie jak organizatorzy Wacken Open Air.

Hołd dla Lemmy’ego Kilmistera

Trudno w to uwierzyć, ale w grudniu minie 8 lat od śmierci Lemmy'ego Kilmistera, legendy heavy metalu. Karierę rozpoczął w 1960 roku, grając w lokalnych zespołach. W 1971 roku znalazł swoje miejsce w Hawkwind, jednak jego nieobliczalne zachowania doprowadziły do tego, że 4 lata później został z grupy wyrzucony.

Ale nie ma tego złego… W 1975 roku założył legendarny już zespół Motörhead. W swojej karierze wydał 22 albumy, ostatni ukazał się w 2015 roku, na kilka miesięcy przed śmiercią.

Pamięć o nim jest wciąż żywa za sprawą fanów oraz organizatorów Wacken Open Air. Podczas tegorocznej 32. edycji festiwalu, organizatorzy postanowili w wyjątkowy sposób oddać hołd zmarłemu muzykowi. W ramach segmentu „Lemmy Forever” jego prochy zostaną złożone na terenie festiwalu. Symboliczny toast za przyjaciela wzniosą natomiast Phil Campbell i Mikkey Dee, którzy będą obecni na wydarzeniu.

Po więcej informacji zachęcamy was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Anna Marciniak
Anna Marciniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.