Poznajcie wokalistów, którzy brzmią jak Layne Staley. Który z nich jest bardziej podobny?

Aleksandra Degórska
31.01.2019 17:08
Alice in Chains Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie młodych i mało znanych muzyków, którzy śpiewają jak wokalista Alice in Chains.

Przeszkadza Wam, że wokalista Grety Van Fleet brzmi jak Robert Plant? Uważacie, że kopia nigdy nie dorówna oryginałowi? To teraz dopiero się zdenerwujecie, gdy posłuchacie wokalistów brzmiących identycznie jak Layne Staley.

Wokaliści, którzy brzmią identycznie jak Layne Staley

Ten muzyk posiadał jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w historii rocka. Fani oczywiście mieli problem, żeby po śmierci frontmana przyzwyczaić się do jakiegoś innego wokalu w Alice in Chains. Czy zatem byliby w stanie zaakceptować fakt, że istnieją muzycy, którzy brzmią identycznie, jak ich idol?

Zobacz także: >> 25 lat temu świat usłyszał o grunge'u <<

W internecie nic nie przepadnie i fani Alice in Chains namierzyli dwa zespoły, które mogą pochwalić się wokalistami przywołującymi piękne czasy grunge'u. Wystarczy sięgnąć po nagrania kapeli Skorned - po przesłuchaniu pierwszych taktów zwrotki, człowiek zaczyna się zastanawiać, czy słuch go nie myli.

Na tym jednak nie koniec, bowiem odkryto również inną kapelę, w której wokalista jest jawnym fanem Layne'a Staleya - poznajcie amerykański zespół Chout.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.