Riverside z nowym singlem "Sel-Aware". To zapowiedź płyty "ID.Entity" [WIDEO]

30.11.2022 13:14
Riverside Mariusz Duda Fot. Grzegorz Ksel/REPORTER/East News

Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy utwór Riverside. Zespół przymierza się do wydania nowego krążka już w styczniu 2023.

Riverside zaprezentował nowy singiel. Do utworu zatytułowanego "Self - Aware" powstał klip stworzony przez Marcina Zawadzińskiego i Mariusza Dudę. Nadchodzący album "ID.Entity" ukaże się 20 stycznia 2023.

Polecamy

Riverside z nowym singlem "Sel-Aware". To zapowiedź płyty "ID.Entity" [WIDEO]

Tak o utworze mówi Mariusz Duda:

"Self-Aware" to utwór - będący niejako kwintesencją przesłania całego albumu - mówiący o tym, że w dzisiejszych czasach trudno jest żyć w społeczeństwie ignorując wszelkie zmiany społeczne, być biernym i uciekać od problemów „zaszywając się gdzieś w lesie lub na pustyni”. Żeby coś zmienić w naszym życiu potrzebujemy siebie nawzajem. Nie wszystko da się zrobić w pojedynkę wyznając zasadę „muszę być lepszy od innych, muszę być najlepszy”. Do osiągnięcia celów potrzebujemy współpracy. Ważne jest to, że tego typu słowa padają z ust nie solowego artysty tylko zespołu, na którego sukces składa się przede wszystkim współpraca między sobą oraz interakcja ze słuchaczami”.

 Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy album Riverside:

"ID.Entity" jest zdecydowanie początkiem nowej muzycznej drogi. Słychać na nim, że zespół całkowicie już odbudował się po stracie tragicznie zmarłego przyjaciela (gitarzysta Piotr Grudziński zmarł w 2016), przeszedł żałobę i rozpoczął nowy rozdział w swojej karierze. A charakterystyczny riversidowy rockowo-metalowy misz-masz, do którego zespół zdążył przyzwyczaić swoich fanów, występuje tu w odświeżonej i niezwykle dynamicznej formule.

Polecamy

"ID.Entity" to nowe otwarcie jeszcze z kilku powodów. To pierwszy album nagrany w nowym składzie, z gitarzystą Maciejem Mellerem, będącym od 2020 roku oficjalnym członkiem Riverside. Meller wpasowuje się w stylistyczne ramy zespołu, podkreślając zarówno charakterystyczne „riversajdowe zagrywki”, jak i dodając swój własny charakter gry na instrumencie.

To również pierwszy album w karierze zespołu, za szatę graficzną którego nie odpowiada już Travis Smith, a polski artysta Jarek Kubicki, który idealnie odnalazł się w wizualnej odsłonie prezentowanej do tej pory przez zespół.

Polecamy

Czy w dzisiejszych czasach można być sobą nie interesując się tym co dzieje się na świecie? Czy można żyć wśród ludzi nie interesując się społecznymi zmianami jakie zachodzą w coraz szybszym tempie? Riverside na swoim najnowszym albumie mówi, że nie jest to możliwe i podkreśla, że do przetrwania tych trudnych czasów potrzebujemy samoświadomości, empatii, wspólnoty, oraz zarówno wsparcia drugiej osoby, jak i odcięcia się od wszystkich, którzy wpuszczają w nasze życie jad, dzielą nas i antagonizują.

Riverside –"ID.Entity": Tracklista

  1. Friend or Foe? (07:29)
  2. Landmine Blast (04:50)
  3. Big Tech Brother (07:24)
  4. Post-Truth (05:37)
  5. The Place Where I Belong (13:16)
  6. I'm Done With You (05:52)
  7. Self-Aware (8:43)
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.