5 płatnych morderców trafiło do więzienia. Zatrudnili siebie nawzajem do zabicia tej samej osoby

24.10.2019 14:21
płatny morderca|undefined Fot. źródło: Shutterstock

Piątka morderców nie uniknęła sprawiedliwości po tym, jak trwająca trzy lata sprawa nareszcie dobiegła końca.

Tan Youhui, chiński biznesmen, szukał sposobu na pozbycie się swojego kompetytora Wei Mou. Aby tego dokonać, zdecydował się zatrudnić płatnego mordercę, któremu zapłacił 440,000 nowozelandzkich dolarów (około 1 miliona złotych). Jednak zatrudniony przez niego mężczyzna chciał zarobić pieniądze bez konieczności mordowania nikogo i zatrudnił podwykonawcę.

Pięciu morderców trafiło do więzienia

Oryginalnie zatrudniony zabójca znalazł chętnego, który był zainteresowany wykonaniem zlecenia za połowę kwoty oferowanej przez Tan Youhui. Dzięki temu pierwszy morderca mógł zarobić pół miliona złotych, będąc jedynie pośrednikiem. Jednak plan ten się nie powiódł, bo nie tylko Zabójca Nr 1 uważał, że warto zatrudniać podwykonawców.

Przeczytaj także

Drugi morderca znalazł trzeciego, któremu zaoferował zlecenie, ten zatrudnił czwartego, który zdecydował się zaoferować robotę piątemu.

Gdy oferta trafiła do ostatniego na liście, ten zirytowany małym zarobkiem postanowił przekonać niedoszłą ofiarę, aby ta upozorowała swoją śmierć. Dopiero wtedy policja dowiedziała się o planowanym zabójstwie.

Zarówno biznesmen, jak i piątka niedoszłych "asasynów" została skazana prawomocnym wyrokiem sądu w październiku 2019.

Sprawa trwała trzy lat. Biznesmen trafi do więzienia na pięć lat. Pierwszy morderca na 3 lata i 6 miesięcy, drugi i trzeci na 3 lata i 3 miesiące, czwarty na 3 lata, a piąty na dwa lata i 7 miesięcy.

Jeśli kiedyś szukaliście historii, która idealnie obrazowałaby powiedzenie:

Jeżeli chcesz, aby coś było zrobione dobrze, zrób to sam

Nie szukajcie dalej.

Zobacz także: Nieruchomość należąca niegdyś do słynnego seryjnego mordercy trafiła właśnie na sprzedaż

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.