Fortnite powrócił. Rozdział 2 trafił do fanów

15.10.2019 13:07
fornite|undefined Fot. scree youtube fortnite

Nie w czwartek 17.10 jak zakładali dziennikarze, a we wtorek 15.10, Fortnite powrócił z martwych i jest znów dostępny dla swoich fanów.

Jak widać, Epic Games nie mieli na tyle pewności co do popularności swojej gry, aby pozwolić sobie na wyłączenie serwerów na pełne cztery dni. Dwa dni po "końcu świata" gracze mogą wrócić do Fortnite'a gdzie czeka na nich całkowicie nowa mapa. Wczoraj (14.10) do sieci trafiły przecieki z trailerem promującym nową odsłonę popularnego battle royal, dzisiaj możemy już sprawdzić, jak wygląda nowa wersja hitu.

Fortnite Rozdział 2 - premiera

W ramach nowej odsłony gracze otrzymali sporo świeżych skórek, trochę zmienionych mechanik w grze i oczywiście nową mapę. Pierwsze reakcje fanów są raczej negatywne. Po tym, jak wielki hype zbudował się wokół tytułu po "końcu świata", gracze spodziewali się czegoś wyjątkowego. Zamiast tego dostali po prostu nową mapę, która oferuje tę samą, chociaż lekko usprawnioną rozgrywkę, którą znają z poprzednich sezonów gry. Nie należy oczywiście jeszcze oceniać Fornite'a 2, ponieważ za nami tylko kilka godzin testowania, ale Epic prawdopodobnie miał nadzieję na natychmiastowy większy efekt wow.

Przeczytaj także

Wiele osób jest zdziwionych datą premiery drugiego rozdziału. Według dziennikarzy Epic mógł początkowo planować debiut kolejnej odsłony gry na czwartek 17.10.2019. Ich plany prawdopodobnie pokrzyżował zapowiedziany przez Apex Legends specjalny Halloweenowy event, który również rusza 15.10.

Planujecie sprawdzić nową mapę? Czy raczej zdecydujecie się zamienić w zombie w Apex Legends?

Fortnite Rodział 2 - nowości

  • Nowa mapa – Wybierzcie miejsce lądowania i eksplorujcie zupełnie nową wyspę z 13 nowymi lokacjami.
  • Nowe zabawy w wodzie – pływanie, wędkowanie, motorówki i więcej.
  • Nowy tryb współpracy – ulecz znajomych za pomocą bandażowej bazooki, przenieś powalonych towarzyszy lub świętuj zwycięstwa za pomocą nowych, grupowych emotek.
  • Nowe kryjówki i wybuchy – kryj się w stogach i śmietnikach. Zaskocz wroga lub zrób wejście smoka, wysadzając baki i wybuchowe beczki.
  • Ulepszona walka – usprawniaj bornie na stanowiskach ulepszeń i wróć do korzeni i korzystaj z uproszczonego arsenału
  • Więcej nagród, mniej harówki – twórcy postanowili dopracować system rozwoju postaci, by gracze mogli teraz skupić się na rozgrywce i przyjemnościach.

Zobacz także:  Ponad sześć milionów ludzi oglądało Koniec Fortnite'a, za który odpowiedzialny jest podobno Elon Musk

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.