Ponad sześć milionów ludzi oglądało Koniec Fortnite'a, za który odpowiedzialny jest podobno Elon Musk

15.10.2019 11:13
fortnite koniec|undefined Fot. screen fortnite

Można było się spodziewać, że wydarzenie, które miało pokazać nam koniec Fortnite'a przyciągnie zarówno fanów i hejterów. Jednak wynik gry, która w ostatnich tygodniach miała tracić na popularności, zachwyca.

Fortnite znowu wskoczył na szczyt listy najpopularniejszych gier na całym świecie. Na wszystkich popularnych platformach streamingowych "Koniec" oglądało ponad 6 milionów użytkowników. A liczba ta nie zawiera w sobie fanów, którzy podziwiali Apokalipsę, będąc w grze.

Koniec Fortnite'a jest hitem

Najwięcej fanów przyciągnął YouTube, w którym wielki wybuch podziwiało ponad 4 miliony ludzi. Na Mixerze, Twitchu i Twitterze zebrało się kolejne kilka milionów, które pozwoliły tytułowi od Epic Games stać się najpopularniejszą grą ostatnich dni. Jest to o tyle ciekawe, że ostatnie tygodnie pokazały, że Fortnite zaczął tracić na popularności.

Przeczytaj także

Dobry wynik YouTube'a jest następstwem problemów, z jakimi musiały mierzyć się zarówno Mixer, jak i Twitch (obie platformy walczyły z bardzo dużymi lagami). Nie wiemy, czy Epic Games zdecyduje się opublikować oficjalną liczbę graczy, którzy podziwiali  "Koniec" w samej grze. Według niektórych komentatorów liczba osób biorących udział w wydarzeniu kończącym 10 sezon battle royal mogłaby przekroczyć nawet 10 milionów.

Jednym z tym którzy śledzili koniec świata, był Elon Musk. Twórca Tesli zasugerował, że to on jest odpowiedzialny za skasowanie gry, ponieważ chce "uchronić dzieciaki przed wiecznym dziewictwem".

6 milionów oglądających to niewiarygodny wynik. Zwłaszcza że w ciągu ostatnich kilkunastu dni Fortnite rzadko mógł się pochwalić najwyższą oglądalnością, przegrywając na platformach streamingowych z Minecraftem czy WoW Classsic.

Co ciekawe, nawet po końcu świata ponad milion osób oglądało czarną dziurę jaka pozostała po wielkim wybuchu.

W momencie pisania tego artykułu (15.10.2019, 12:00) na oficjalnym kanale Fortnite na YouTubie nadal można spotkać ponad 12 tysięcy fanów, którzy podziwiają pustkę obecną na ich ekranach.

Zobacz także:  Epic Games trafi do sądu. Fortnite jest za bardzo uzależniający?

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.