Fortnite z najgorszym wynikiem sprzedażowym od dwóch lat

23.10.2019 15:55
fortnite|undefined Fot. źródło: materiały prasowe, Epic Games

Informacje o słabym wyniku gry od Epica trafia do nas dzięki firmie analitycznej SuperData.

SuperData opublikowała nowy raport, w którym zawarła wyniki dystrybucji cyfrowej gier komputerowych na całym świecie. Wyniki wrześniowe 2019 nie mogą nastrajać pozytywnie szefów Epica, ponieważ ich największy hit zanotował spadek o 43% w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Fortnite z najgorszą sprzedażą od dwóch lat

W raporcie SuperData zawarła nie tylko sprzedaż kopii gier, ale również mikropłatności, jak i usługi abonamentowe. Łącznie gracze we wrześniu wydali 8,9 miliarda dolarów. W porównaniu do września 2018 konsole zaliczyły 17-procentowy spadek a PC-ty 3-procentowy. 

Gry mobilne są nadal najprężniej rosnącą częścią rynku. Tytuły tego typu mają w tym momencie 59% udziałów całej sprzedaży w świecie gier. Jest to wynik o 6% wyższy w porównaniu do zeszłego roku.

Przeczytaj także

Dla wielu osób powodem do zadowolenia będzie wyraźna zadyszka, która dopadła Fortnite. Jego wyniki sprzedażowy jest o 43% gorszy we wrześniu niż w sierpniu 2019 roku. Jest to zarazem najgorsza sprzedaż gry od listopada 2017 roku, kiedy tytuł nie był jeszcze dostępny na urządzeniach mobilnych, ani na Nintendo Switch.

"Słaby" wynik battle royal raczej się nie powtórzy w październiku. Deweloperzy gry zdecydowali się odciąć grubą kreską od przeszłości i w październiku 2019 ruszyli z drugim rozdziałem Fortnite'a na całkiem nowej mapie.

hurj20191023151149900opfi

Co ciekawe, wśród najlepiej sprzedających się gier konsolowych września znajdziemy zarówno Fifę 20, jak i zeszłoroczną Fifę 19.

Zobacz także: Epic Games trafi do sądu. Fortnite jest za bardzo uzależniający?

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.