Gwiazda YouTube'a płacze i przeprasza po tym, jak otrzymała permanentnego bana od twórców Fortnite'a

05.11.2019 09:58
płaczek|undefined Fot. źródło: YouTube, Jarvis

Jarvis, popularny Youtuber i członek FaZe Clan, otrzymał bana za wykorzystywanie aimbotów w trakcie grania w hit od Epic Games.

Aimbot to cheat, który zapewnia graczom 100% skuteczność oddanych strzałów. Jarvis nie mógł więc oddać niecelnego strzału, a każdy jego atak oznaczał szybki koniec przeciwników. Przedstawiciel FaZe Clan nagrał filmiki, w których korzystał z oprogramowania i wrzucił je następnie na swojego YouTube'a. Cena, którą zapłacił, okazała się wysoka. Jarvis dostał permanentnego bana od twórców gry, którzy w ten sposób chcą pokazać, że nie godzą się na oszukiwanie w Fortnite.

Jarvis zbanowany w Fornite

Jarvis podzielił się z fanami filmikiem, w którym przeprasza za swoje zachowania i wyjaśnia, że popełnił błąd. Jak sam tłumaczy, tworząc filmiki, skupiał się na stworzeniu interesującego materiału, zamiast myśleć o potencjalnym banie.

Przeczytaj także

W obronie Jarvis stanęło wielu jego fanów, którzy podkreślają, że w historii Fortnite'a zdarzały się sytuacje oszukiwania nawet w profesjonalnych turniejach. Tamci oszuści otrzymywali jednak tymczasowe bany, a niektórzy występowali później na Mistrzostwach Świata Fortnite.

Epic nie zamierza na razie zmniejszać wymiaru kary, podkreślając, że nie ma żadnej tolerancji na aimboty. Oszustwa prosów nigdy nie dotyczyły używania nielegalnego oprogramowania. Twórcy gry podkreślili, że korzystanie z aimbotów jest w stanie popsuć przyjemność z grania tysiącom ludzi. Pokazywanie ich działania i przedstawianie tego jako fajnej rozrywki jest postrzegane jako jeszcze większe wykroczenie.

W ostatnich tygodniach Fortnite specjalnie dodał do swojego tytułu boty, aby zapewnić lepszą zabawę słabszym graczom, którzy dotychczas nigdy nie mogli zbyt długo przeżyć w grze. Dlatego nie dziwi, że zdecydowali się surowo potraktować człowieka, który dla rozrywki rujnuje grę innym graczom poprzez korzystanie z cheatów.

Zobacz także:  Epic Games pozywają byłego testera. Był źródłem przecieków o "Fornite Chapter 2"

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.