Ian McKellen zachęca do szczepienia się przeciw COVID-19: "Jak chcesz dożyć mojego wieku, to musisz się szczepić"

18.12.2020 15:37
Ian McKellen zachęca do szczepienia się przeciw COVID-19: "Jak chcesz dożyć mojego wieku, to musisz się szczepić" Fot. Jeff Moore/Eyevine/East News

Legendarny aktor został jedną z pierwszych osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. McKellen przy okazji zachęcił innych do skorzystania z tej opcji.

Ian McKellen zachęca do szczepienia się przeciwko COVID-19

Czasami bycie bohaterem to prowadzenie drużyny złożonej z 4 hobbitów, elfa, krasnoluda i dwóch ludzi do Mordoru, by zniszczyć Pierścień. Czasami jest to jednak coś tak prostego, jak zaszczepienie się przeciwko szalejącemu COVID-19. Ian McKellen dokonał obydwóch rzeczy i podzielił się 17 grudnia zdjęciem ze szpitala.

Polecamy

Jak sam napisał na Twitterze: 

Czuję się wyjątkowym szczęściarzem, że mogłem się zaszczepić. Nie mam oporów, by polecić to każdemu. 

Jak podaje BBC i itv, 81-latek został zaszczepiony przez doktora Phila Bennetta-Richardsa w szpitalu uniwersyteckim Queen Mary's w Londynie. Jak sam stwierdził, cała procedura trwała 10 sekund. McKellen zażartował w rozmowie z dziennikarzami brytyjskich telewizji:

Sześć dni po tym, jak odwiedzę ich kolejny raz, to ich wyściskam. Czy mogę to zrobić? Nie wiem, ale i tak spróbuję.
Polecamy

Pochwalił również brytyjskie NHS i same szczepionki, twierdząc, że to dzięki nim jesteśmy w stanie dożywać tak długiego wieku:

Każdy, kto przeżył tyle lat co ja jest jeszcze na świecie, bo się szczepił. Wiem oczywiście, że żyje dzięki NHS. Jestem nieco starszy od naszej służby zdrowia, ale jak byłem dzieckiem szybko dostawałem pomoc ze strony lekarzy. To jest piękne dla nas, jako kraju - to NARODOWA służba zdrowia. Wszyscy jesteśmy w jej oczach równi.
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.