Johnny Depp oficjalnie "damskim bokserem". Aktor przegrał sprawę o zniesławienie

03.11.2020 10:22
Johnny Depp oficjalnie "damskim bokserem". Aktor przegrał sprawę o zniesławienie Fot. agestock news/East News

Sąd podał werdykt w sprawie zniesławienia Johnny'ego Deppa. Aktor oskarżył gazetę "The Sun" o nazwanie go "damskim bokserem". Gwiazdor przegrał rozprawę.

Cała sprawa zaczęła się w 2016 roku, kiedy w "The Sun" pojawił się artykuł oskarżający Johnny'ego Deppa o pobicie swojej byłej żony, Amber Heard. Para miała wyjątkowo głośną sprawę rozwodową, w której obydwie strony obarczały się winą za skończenie małżeństwa. Wówczas aktor został nazwany "damskim bokserem", co gwiazdor i jego prawnicy uznali za zniesławienie, zgłaszając sprawę do sądu cywilnego w Londynie.

Johnny Depp przegrał sprawę o zniesławienia

Na temat werdyktu wypowiedziała się jego prawniczka Jenny Afia dla BBC News:

Ta decyzja jest perwersyjna i oszałamiająca. Najbardziej przerażające jest poleganie sędziego na słowach Amber Heard i niezwracanie uwagi na dowody z policji, medyków, jej własnej byłej asystentki i innych świadków. Ocena tej sytuacji jest tak pokręcona, że byłabym zdziwiona, gdyby pan Depp nie zdecydował się na apelację.
Przeczytaj także

Na temat wyniku wypowiedział się również rzecznik prasowy "The Sun", który w rozmowie z BBC News powiedział:

Ofiary przemocy domowej nie mogą być uciszani i dziękujemy sędziemu za ostrożne przebadanie sprawy, a Amber Heard za odwagę i przekazanie dowodów sądowi.
Przeczytaj także

Na razie trudno określić, czy werdykt wpłynie na wizerunek Johnny'ego Deppa, a przede wszystkim na jego zaangażowanie w znane marki - aktor jest w końcu jednym z najważniejszych członków obsady "Fantastycznych zwierząt", czyli serii filmów dla dzieci. Być może zostanie odsunięty od projektu.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.