LEGO strollowało Teslę. Pokazało własnego, naprawdę niezniszczalnego Cybertrucka

29.11.2019 11:20
Tesla Cybetruck|undefined Fot. kadr z wideo YouTube/TEsla

Pick-up nie z tej Ziemi doczekał się kosmicznego trollingu. Tesla Cybetruck zrobiła ogromne wrażenie podczas premiery, nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem i pancerne szyby stłukły się podczas demonstracji. Nic takiego nie zdarzyłoby się, gdyby Tesla użyła najmocniejszego materiału na Ziemi: klocków LEGO.

Tesla Cybetruck to samochód z innej planety. Elon Musk ostrzegał co prawda, że jego dzieło przypomina transporter opancerzony z cyberpunkowego świata, nikt jednak nie spodziewał się, że jego słowa należy rozumieć bezpośrednio.

Oprócz samego wyglądu równie duże wrażenie robią specyfikacje techniczne (jedną z demonstracji był wyścig z Porsche 911, wygrany przez pick-upa Tesli) oraz cena, zaczynająca się od 40 000 dolarów.

Przeczytaj także

Gdyby nie wpadka z rozbiciem szyby (wcześniej testowano ją, rzucając nie tylko kule z prezentacji, lecz także na przykład zlew, co nadwyrężyło strukturę szkła), podczas premiery Cybertrucka zobaczylibyśmy znacznie więcej demonstracji. Być może niektóre z nich doczekałyby się trollingu równie udanego, jak ten w wykonaniu LEGO.

LEGO naśmiewa się z Tesli. Pokazało prawdziwie niezniszczalnego Cybertrucka

Jednym z elementów pierwszego pokazu Tesli Cybertruck była demonstracja wytrzymałości samonośnej karoserii, która została wykonana z tej samej stali, z jakiej powstaje poszycie rakiet Starship.

Cybertruck praktycznie bez żadnego widocznego śladu uszkodzenia zniósł uderzenia ogromnym młotem. Wrażenie robiła także wytrzymałość „metalicznego szkła”, które z testów zrzucania na nią ciężkiej kuli wyszła bez szwanku. Stłuczenie szyb w Cybertrucku było więc dla Elona Muska szokiem.

LEGO postanowiło wysłać do miliardera przyjacielski żarcik, pokazując mu „prawdziwie niezniszczalnego Cybertrucka”.

Nikt, kto miał nieszczęście stanąć gołą stopą na czający się na podłodze klocek nie będzie miał wątpliwości, że plastik używany przez LEGO to jedna z najtwardszych substancji znanych ludzkości.

Zobacz także: Klocek Lego obchodził 60. urodziny [CIEKAWOSTKI] 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.