„Minecraft” jako powieść graficzna? Wydawnictwo Dark Horse zapowiada komiks dla fanów gry

Sergiusz Kurczuk
26.09.2018 16:21
„Minecraft” jako powieść graficzna? Wydawnictwo Dark Horse zapowiada komiks dla fanów gry Fot. materiały prasowe

Gra „Minecraft” podbije kolejne medium. Tym razem trafi na karty komiksu w pierwszej powieści graficznej na podstawie bestsellera studia Mojang AB.

„Minecraft” to prawdziwy fenomen, który nie przestaje zadziwiać i przy okazji udowadnia, że proste rozwiązania są często genialne. Twórcy postanowili przenieść zabawę starą jak świat - klocki w wymiar cyfrowej rozgrywki, odnosząc wielki sukces. Największą zaletą gry studia Mojang AB jest ogromna dowolność stojąca przed graczami. Weterani „Minecrafta” potrafią stworzyć z wirtualnych klocków niesamowite konstrukcje, a nawet całe opowieści. Wydawnictwo Dark Horse postanowiło wykorzystać popularność gry i powołać do życia pierwszą powieść graficzną na jej podstawie.

„Minecraft” - komiks na podstawie gry od Dark Horse

Fani gry na pewno wiedzą, że od lat powstaje komiks na podstawie „Minecrafta”. Jest to jednak twórczość fanowska i do tej pory nie ukazała się żadna oficjalna historia obrazkowa, opowiadająca o klockowym świecie. Ten stan rzeczy zmieni wydawnictwo Dark Horse, które przygotuje powieść graficzną, zatytułowaną „Minecraft Volume One”. Komiks powstanie przy współpracy z Mojang AB i Microsoft. W sieci zaprezentowano okładkę „Minecraft Volume One”. 

Minecraft Volume One Fot. foto: materiał promocyjny

„Minecraft Volume One” - o czym będzie komiks na podstawie gry?

Historia skupi się na zwykłym dzieciaku imieniem Tyler, który pewnego dnia przeprowadza się wraz z rodziną do nowego miasta. Nie potrafi się odnaleźć w nieznanym sobie otoczeniu, ale na szczęście ma grupę przyjaciół grających w „Minecrafta”, z którymi może spotkać się w wirtualnym świecie. Wkrótce Tyler, Evan, Candace, Tobi i Grace przeżywają wiele niesamowitych przygód i pokonują kolejne wyzwania, które ogromny świat gry, stawia przed nimi na każdym kroku. Zamierzają dojść na koniec świata i stawić czoła potężnemu smokowi. 

Powieść graficzną na podstawie gry skomentowała Lydia Winters, która zajmuje się marką Minecraft w studiu Mojang AB.

Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć niesamowitą wyobraźnię twórców z Dark Horse, która zostanie przeniesiona do świata „Minecrafta”.

Tytuł komiksu i słowa założyciela i prezesa Dark Horse Mike'a Richardsona, potwierdzają, że w przyszłości zobaczymy więcej papierowych przygód w świecie z gry wideo. 

Świat „Minecrafta” jest bardzo szeroki i oferuje niezliczoną ilość historii do opowiedzenia. Patrzymy w przyszłość, by nadal współpracować z ludźmi z Mojang AB i Microsoft, by zaprezentować te opowieści ogromnej rzeszy fanów. 

„Minecraft Volume One” - kiedy premiera?

Scenarzystą „Minecraft Volume One” został Sfé R. Monster, odpowiedzialny za takie tytuły, jak „The Beyond Anthology”, czy „Seven Stories from the Sea”. Rysunkami zajmie się Sarah Graley, której twórczość znają fani serii „Kim Reaper: Vampire Island” i „Our Super Adventure”. Na liternika wybrano natomiast Johna J. Hilla. Komiks „Minecraft Volume One” będzie liczył 80 stron i zadebiutuje latem 2019 roku. Cena to około 10 dolarów. Nie wiadomo, kiedy tytuł trafi do Polski. To nie jedyna adaptacja gry, która pojawi się w przyszłości. Netflix zapowiedział, że powstanie interaktywny serial na podstawie „Minecrafta”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.