Mural hołdujący Annie Przybylskiej w Gdańsku został zmieniony. Wygląda lepiej?

13.05.2021 15:35
Mural hołdujący Annie Przybylskiej w Gdańsku został zmieniony. Wygląda lepiej? Fot. Tomasz Zukowski/East News

Niedawno w Gdańsku powstały murale przedstawiające Annę Przybylską i Krzysztofa Krawczyka. Ten pierwszy spotkał się z negatywnym przyjęciem, więc artysta go poprawił.

Mural Anny Przybylskiej w Gdańsku został zmieniony. Wygląda teraz lepiej?

Niedawno w Gdańsku pojawiły się murale Anny Przybylskiej i Krzysztofa Krawczyka. Pod postem na Instagramie autora Piotra "Tuse" Jaworskiego możemy przeczytać, że Tuse niepotrzebnie "dodał jej kilogramy". 

Polecamy

Pojawiły się nawet sugestie, że postać na muralu bardziej przypomina dziennikarkę Danutę Holecką, niż Annę Przybylską. Głosy krytyczne sprawiły, że autor postanowił go przerobić i nieco poprawić pierwotną wersję dzieła.

Na Twitterze Rafała Mrowickiego z Dziennika Bałtyckiego pojawiły się zdjęcia poprawionej wersji muralu. Ten przeszedł spore zmiany - wygładzono szyje, nieco wyszczuplono twarz, a także powiększono oczy. Niestety, nawet te działania nie wywołały zachwytu publiczności. Chociaż w komentarzach pod zdjęciami możemy przeczytać, że Tuse ją "odholeckował", to nadal sporo osób krytykuje mural.

Polecamy

Poniżej możecie zobaczyć dzieło hołdujące Przybylskiej:

Niektóre komentarze są wręcz chamskie - jedna z najpopularniejszych odpowiedzi wobec tweeta brzmi: "A tego nie mógł fachowiec namalować, tylko malarz pokojowy?". Niektórzy natomiast w całkiem sympatyczny sposób nieco bronili muralu, twierdząc, że "wyjątkowa uroda jest nie do odtworzenia". A wy co sądzicie o dziele Tuse?

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.