Nie żyje Jerzy Moes. Aktor znany z serialu "Czterdziestolatek" i filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" miał 83 lata

Sergiusz Kurczuk
08.05.2019 11:15
Jerzy Moes|undefined Fot. kadr z filmu Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz

W wieku 83 lat odszedł Jerzy Moes. Aktor był znany starszemu pokoleniu widzów z takich produkcji jak "Czterdziestolatek", "Dom", "Poszukiwany, poszukiwana", czy "Ściana".

Smutna wiadomość dla miłośników dawnych polskich produkcji. 28 kwietnia 2019 roku odszedł Jerzy Moes, którego twarz powinna być dobrze znana widzom takich seriali i filmów jak "Czterdziestolatek" czy "Poszukiwany, poszukiwana". Aktor miał 83 lata.

Przeczytaj także

Nie żyje Jerzy Moes - miał 83 lata

Informację o śmierci aktora przekazała Związek Artystów Scen Polskich w oficjalnym oświadczeniu, które pojawiło się na stronie internetowej ZASP.

Z żalem żegnamy Jerzego Moesa, naszego Kolegę związanego z ZASP-em od niemal pół wieku, aktora filmowego, radiowego, telewizyjnego oraz Teatrów Dolnośląskich Jelenia Góra-Wałbrzych, im. Stefana Żeromskiego Kielce-Radom, Dramatycznych i Rozmaitości we Wrocławiu, Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Operetki Śląskiej w Gliwicach, Płockiego oraz warszawskich: Dramatycznego, Ateneum im. Stefana Jaracza oraz Ziemi Mazowieckiej.

Urodził się 29 września 1935 w Warszawie. Jego pierwszą rolą była postać Lindego z teatralnej adaptacji "W pustyni i w puszczy" pod tytułem "Staś i Nel" w reżyserii Zuzanny Łozińskiej. Wkrótce zaczął pracę przed kamerą. Moes mimo że głównie występował w rolach epizodycznych, wiele z nich zostało zapamiętanych przez widzów. Jedna z nich pochodzi z komedii Stanisława Barei z 1978 roku pod tytułem "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz".

W dorobku aktora znajduje się niezliczona ilość ról filmowych i serialowych. Moes zadebiutował w 1959 roku w dramacie Andrzeja Wajdy pod tytułem "Lotna". Inne kinowe produkcje z udziałem Moesa to między innymi "Potop", "Brunet wieczorową porą", brytyjski film inspirowany słynną płytą Pink Floyd pod tytułem "Ściana", "Pan Kleks w kosmosie", "Ryś" czy "Rewers". Bardziej rozpoznawalny był dzięki rolom w kultowych serialach: "Karino", "Alternatywy 4", "Dom", "07 Zgłoś się", "Polskie drogi" i "Awantura o Basię". W 2017 roku wystąpił również w "Barwach szczęścia". Ostatnią kreacją Moesa była rola pana Leona w dramacie Andrzeja Jakimowskiego "Pewnego razu w listopadzie" z 2017 roku.

>>Zobacz też: Odwiedź miejsca, w których rozgrywała się akcja serialu "Zmiennicy". Fani stworzyli interaktywną mapę Google<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.