Pogodynka zwolniona z TVP, bo miała serduszko WOŚP? Jest oświadczenie stacji

04.02.2021 10:44
Telewizja Polska Fot. shutterstock.com

W TVP Poznań zwolniono pogodynkę tuż po tym, jak pojawiła się na wizji z serduszkiem WOŚP. Stacja wydała oświadczenie w tej sprawie.

Jak podaje poznańska "Gazeta Wyborcza", długoletnia pogodynka TVP Poznań została zwolniona tuż po swoim występie w programie z przyklejonym serduszkiem WOŚP na ubraniu. To miało zdenerwować kierownictwo stacji, które uważało, że prezenterka promowała konkurencję, czyli TVN, które transmituje od lat wydarzenie. Pogodynka została zwolniona tuż po występie z serduszkiem. Jak twierdzi TVP Poznań, kobiecie skończyła się umowa 31 stycznia 2021.

Polecamy

Pogodynka zwolniona z TVP, bo miała serduszko WOŚP? Jest oświadczenie stacji

Patrycja Kasperczak zapowiadała pogodę przez 20 lat. 31 stycznia 2021, w dzień finału Wielkiej Orkiestry Wielkiej Pomocy wystąpiła na wizji z serduszkiem WOŚP przyklejonym na bluzce. Jak podaje poznańska "Gazeta Wyborcza", to nie spodobało się kierownictwu oddziału stacji. Pracownicy relacjonowali gazecie, że kierowniczka Agata Ławniczak miała wpaść w szał z powodu serduszka WOŚP. Dzień po tym wydarzeniu miało dojść do zwolnienia Kasperczak.

Polecamy

Konsekwencje mają ponieść również reporter i wydawczyni programu, w którym pogodynka wystąpiła z serduszkiem WOŚP. Koledzy z pracy mieli stworzyć petycję, by zapobiec zwolnieniu Kasperczak, ale nic to nie zmieniło. TVP Poznań postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie twierdząc, że pogodynce skończyła się umowa 31 stycznia 2021.

W sprawę zaangażował się poznański senator Marcin Bosacki, który podzielił się listem do prezesa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o wycofanie decyzji zwolnienia i ukaranie winnych całej tej sytuacji.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.