Pomarańczowa poświata wokół Ziemi. Astronauci wykonali zdjęcie niepokojącego zjawiska

Romana Makówka
14.11.2018 15:42
Poświata wokół Ziemi|undefined Fot. Shutterstock

7 października 2018 astronauci z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zauważyli nad Ziemią niezwykłe zjawisko. Natychmiast postanowili je udokumentować, jednak NASA dość długo ociągała się z jego publiczną publikacją... 

Fotografia została wykonana około 400 kilometrów nad powierzchnią Ziemi, w momencie przelotu ISS nad Australią. Zdjęcie przedstawia przerażającą, pomarańczową poświatę (łunę), która otoczyła naszą planetę. Skąd się wzięło niesamowite zjawisko? I co NASA próbuje przed nami ukryć?

Zdjęcie pojawiło się na Twitterze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jako ilustracja informacji o szczęśliwym powrocie do domu jednego z astronautów, jednak niemal od razu wywołało ogromną dyskusję w internecie. To samo zdjęcie umieszczono na stronie misji z opisem "Niebiański widok atmosfery Ziemi i Drogi Mlecznej".

NASA dementuje plotki o zagrożeniu

Jak twierdzi, w swoim oficjalnym komunikacie NASA, zjawisko nie jest niczym nadprzyrodzonym, jedynie występuje niezwykle rzadko. Według Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej jest to poświata niebieska. Zjawisko zwykle występuje, gdy naładowane promieniowaniem ultrafioletowym cząsteczki (głównie azotu i tlenu) stymulowane przez promieniowanie ultrafioletowe ze Słońca, wpadają na siebie w niższej części atmosfery. 

>> Zobacz także: UFO nad Irlandią w 2018? Urząd Lotnictwa wszczął śledztwo <<

Czy poświata niebieska jest zagrożeniem dla Ziemi?

Mimo tego naukowego wytłumaczenia i faktu, że poświata niebieska może przybierać różne kolory, nie do końca wiadomo, w jaki sposób to zjawisko może wpływać na pogodę i zdarzenia atmosferyczne na Ziemi. Badacze stale obserwują tę poświatę, chcąc dowiedzieć się więcej na temat ruchów cząsteczek w pobliżu Ziemi lecz jak na razie satelity umożliwiały tylko jeden sposób obserwacji tego zjawiska. 

Być może już za niedługo dzięki satelicie ICON (Ionospheric Connection Explorer) zespół NASA będzie mógł przyjrzeć się bardziej dogłębnie tajemniczej poświacie i jednoznacznie stwierdzić, jaki wpływ może ona mieć na naszą planetę.
 
Dziwne i przerażające światło obserwuje się często w trakcie bliskich spotkań trzeciego stopnia. W Archiwum Tajemnic na Antyradio.pl pisaliśmy już m.in. o 5 najsłynniejszych przypadkach pojawienia się UFO w Polsce oraz o najsłynniejszych przypadkach pojawienia się UFO w Warszawie. Oceńcie sami czy oba zjawiska mają ze sobą związek.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.