UFO było widziane nad Irlandią? Urząd Lotnictwa wszczął śledztwo w sprawie tajemniczego obiektu

Romana Makówka
14.11.2018 16:29
UFO było widziane nad Irlandią? Urząd Lotnictwa wszczął śledztwo w sprawie tajemniczego obiektu Fot. Shutterstock

W piątek 9 listopada 2018 w okolicy hrabstwa Kerry w Irlandii, piloci samolotów znajdujących się w tej okolicy zaobserwowali bardzo jasne światła, poruszające się z ogromną prędkością. Czy jest to dowód na istnienie UFO? Irlandzki Urząd Lotnictwa wszczął oficjalne postępowanie w tej sprawie.

9 listopada 2018 roku, około godziny 6:47 rano, pilotka samolotu British Airways nawiązała kontakt z wieżą kontroli lotów w Shannon. Załoga samolotu lecącego z Montrealu na lotnisko Londyn-Heatrow, zauważyła bowiem "niezwykle jasne światło” w przestrzeni powietrznej, które zinterpretowała jako ćwiczenia wojskowe. Jakież było zdziwienie kontrolera, gdy ustalił, że wojsko nie ma z tym nic wspólnego, zaś obiekt porusza się z "zawrotną prędkością".

Co zobaczyli piloci u wybrzeży Irlandii?

Tajemnicze "światło" przeleciało wzdłuż lewej strony samolotu, a następnie szybko skierowało się na północ. Na szczęście "obiekt" nie był na kursie kolizyjnym z samolotem. Piloci bezpiecznie dotarli do swojego miejsca przeznaczenia, jednak chwilę później okazało się że światła poruszające się z zawrotną prędkością zaobserwował również pilot linii lotniczej Virgin Atlantic Airways.

>> Zobacz także: Pomarańczowa poświata wokół Ziemi. Co grozi ludziom? <<

Drugi z pilotów sądził, że ma do czynienia z meteorem. Jak zeznał po wylądowaniu, tego dnia „wiele obiektów podążało tą samą trajektorią”, zaś dwa z nich przeleciały blisko prawej strony samolotu, który pilotował. Pojawienie się "dziwnych świateł" w okolicach hrabstwa Kerry, potwierdzili także inni piloci lecący w tej okolicy.

UFO Fot. foto: Shutterstock

Śledztwo w sprawie UFO w Irlandii 2018

Sprawą zajął się natychmiast Irlandzki Urząd Lotnictwa (IAA), który w oficjalnym oświadczeniu podał, że wszczęto dochodzenie w tej sprawie. Rzecznik lotniska w Shannon odmówił komentarza, zasłaniając się dobrem śledztwa. Sprawą zajęli się również dziennikarze BBC, którym zawdzięczamy tę informację.Czy incydent nad Irlandią jest dowodem na istnienie pozaziemskich cywilizacji? Czym było tajemnicze zjawisko, które zaobserwowało tak wielu ludzi? Będziemy przyglądać się tej sprawie i informować Was na bieżąco.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.