Premiera torowego Porsche Cayman GT4 Clusport

20.11.2015 15:48
Premiera torowego Porsche Cayman GT4 Clusport Fot. materiały prasowe

Porsche w tym roku wypuściło na rynek ekstremalną wersję drogowego Caymana GT4. Teraz przyszła pora na jej torową odmianę – Clubsport, którą po raz pierwszy pokazano na targach motoryzacyjnych w Los Angeles.

Niemiecka marka ze Stuttgartu przygotowała swój samochód tak, aby mógł on otrzymać homologację wyścigową. Auto opracowano na Caymanie GT4 – centralnie umieszczony silnik pochodzi wprost z drogowego odpowiednika. Z pojemności 3.8 litra wyciśnięto pokaźne stadko 385 KM. Moment obrotowy trafia na tylne koła za pośrednictwem zmodernizowanej, dwusprzęgłowej skrzyni PDK.

Zawieszenie z kolei zapożyczono z innego modelu Porsche – 911 GT3 Cup. O jak najlepsze prowadzenie dbają tylny samoblokujący mechanizm różnicowy zaprojektowany specjalne z myślą o wyścigach, zmodyfikowane zawieszenie, przeprogramowany system ESP i ABS, który można ustawić na jeden z 12 trybów.

Skuteczne hamowanie zapewniają wyczynowe hamulce 6-tłokowe z przodu i 4-tłokowe z tyłu z tarczami hamulcowymi o średnicy 380 mm na obu osiach. Felgi z lekkich stopów metali otulone są przez opony Michelin. Standardem jest także homologowana klatka bezpieczeństwa oraz lekkie kubełkowe fotele z 6-punktowymi pasami.

Opcjonalnie Porsche Cayman może zostać wyposażony w 100-litrowy zbiornik paliwa zamiast standardowo wykorzystywanego 70-litrowego. Całkowita masa pojazdu wynosi teraz 1300 kg.

Porsche Cayman GT4 Clubsport powstało z myślą o startach w wielu wyścigowych seriach, między innymi: VLN Long Distance Championship Nurburgring, Ultra 94 GT3 Cup Challenge Canada, PCA Club Racing Cayman GT4 Clubsport Trophy East i SRO GR4.

Ceny auta bez VAT-u zaczynają się od 111 000 euro (około 470 000 zł). Dla porównania, drogowy Cayman GT4 kosztuje od 72 080 euro (około 305 000zł).

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.