Stał na czatach, a jego żona i teściowa kradły pietruszkę. Schowały się za słupem i w psiej budzie

15.10.2020 15:04
Pole pietruszki|undefined Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Matka i córka kradły pietruszkę z pola, a zięć stał na czatach. Straż graniczna zauważyła podejrzane zachowanie i ruszyła na interwencję.

To się nazywa rodzinny biznes. Matka i córka kradły pietruszkę prosto z pola, a na czatach postawiły męża młodszej. Pech chciał, że straż graniczna dostrzegła podejrzane zachowanie kobiet i interweniowała. Panie schowały się w panice w bardzo dziwnych lokalizacjach.

Matka i córka kradły pietruszkę, zięć stał na czatach

Ach, pietruszka. Dodaje unikalnego smaku zupom, ma właściwości lecznicze, pozytywnie wpływa na krążenie krwi, a nawet pomaga zwalczyć anemię. Któż nie chciałby mieć zapasu rośliny w swoim domu? Wśród takich osób znalazła się na pewno matka i córka, które kradły pietruszkę prosto z pola.

Ukradły pietruszkę za 30 złotych, zapłacą 500

W nocy na terenie gminy Hrubieszów doszło do nietypowego incydentu. Strażnicy graniczni podczas dyżuru dostrzegli na kamerze termowizyjnej postacie, które biegały po polu i zbierały pietruszkę do worków. Pora na zbiory nie była odpowiednia, co dało funkcjonariuszom do myślenia.

Przeczytaj także

Niedaleko zlokalizowali również podejrzany pojazd, w którym siedział mężczyzna. Strażnicy spytali, dlaczego przebywa w samochodzie o tak późnej porze. W tym czasie zbieracze na polu zaczęli uciekać.

Okazało się, że postacie z pola to matka i żona 38-latka siedzącego w samochodzie. Mężczyzna miał za zadanie stać na czatach, gdy kobiety kradły pietruszkę. Kiedy zorientowały się, że zostały przyłapane na gorącym uczynku - jedna chowała się za słupem, a druga w budzie dla psa.

Jak czytamy na portalu lublin112.pl, na miejsce została wezwana policja, która ukarała kobiety za kradzież. Wartość zebranej przez matkę i córkę rośliny oszacowano na zawrotną kwotę 30 złotych. Za nocne zbiory panie musiały zapłacić mandaty w wysokości 500 złotych.

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.