Szczecin wybudował przejście dla pieszych używających smartfonów

Michał Tomaszkiewicz
01.03.2019 10:23
smartfony|undefined Fot. materiały prasowe

Smartfony stały się całym naszym światem – więcej uwagi poświęcamy trzymanemu przez oczami ekranowi, niż otaczającemu nas światu. Od nieszczęścia dzieli więc nas zaledwie jeden krok – zauważył to Szczecin, który zamontował na przejściu sygnalizację świetlną dla użytkowników smartfonów.

Pomysł nie jest nowy – podobne instalacje pojawiały się już w innych miastach, w tym także polskich. Sygnalizacja świetlna dla użytkowników smartfonów została zainstalowana między innymi w Augsburgu i w Katowicach.

Wszystkie wykorzystują ten sam pomysł – skoro przechodnie wpatrują się w ekran i patrzą w dół, zamiast przed siebie i na boki, to sygnalizację świetlną trzeba ustawić w takim miejscu, w którym będą w stanie ją dostrzec – pod ich nogami.

Budową nowego rodzaju przejścia w centrum Szczecina pochwalił się prezydent miasta:

Przeczytaj także

Sygnalizacja świetlna dla użytkowników smartfonów w Szczecinie

Przejście z sygnalizacją dla użytkowników smartfonów powstaje w centrum Szczecina, przy placu Rodła, na przejściu pomiędzy Pazimem i Galaxy.

W chodnik przed ulicą wbudowano listwę, która będzie świecić na kolor zsynchronizowany z główną sygnalizacją – na czerwono lub zielono. Oficjele zapowiadają, że będą bacznie przyglądać się, czy rozwiązanie sprawdza się w praktyce oraz słuchać opinii mieszkańców – jeśli odbiór będzie pozytywny, z czasem podobne listwy mogą trafić także na inne ruchliwe przejścia dla pieszych.

Zobacz także: >> Zombie z „The Walking Dead” najechały właśnie Twoje okolice <<

Smartfony diametralnie zmieniły nasze życie – stały się centrum naszego kontaktu ze światem. Na wyciągnięcie palców mamy wszystkich naszych znajomych, a na dodatek pojawia się coraz więcej gier Augmented Reality, które wymagają wyjścia na miasto, żeby w nie zagrać. Tak działa Ingress, Pokemon GO czy The Walking Dead: Our World.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.