Stary Testament opisuje statki UFO? NASA komentuje

15.10.2019 16:49
UFO w Biblii|undefined Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

O czym mówi Księga Ezechiela?

O czym mówi jeden z najbardziej zagadkowych fragmentów Starego Testamentu - Księga Ezechiela? Czy starożytny prorok opisał w niej relację z lądowania statku kosmicznego obcej cywilizacji?

Kim był Prorok Ezechiel?

Ezechiel żył w VI wieku przed Chrystusem w Izraelu. Prorok pochodził najprawdopodobniej z rodziny kapłańskiej i sam był kapłanem. W 592 r. p.n.e. został powołany na proroka i sprawował ten urząd do ok. 570 r. p.n.e. Doskonale znał historię i był bacznym obserwatorem życia społecznego.

Początkowo mieszkał w Jerozolimie lub w jej okolicach skąd w 597 p.n.e. został uprowadzony wraz z dworem króla Jojakima do Babilonii. Tam osiadł w Tell-Abib, na terenie dzisiejszego Iraku.  Podczas wygnania doznał szokującej wizji, która dla wielu badaczy Starego Testamentu stanowi ciągle nierozwiązaną zagadkę.

UFO w Biblii Fot. foto: Shutterstock

W piątym roku od uprowadzenia króla Jojakina (592  r. p.n.e.), Ezechiel miał wielką wizję rydwanu Bożego z Chwałą Bożą i równocześnie został powołany na proroka.

O czym mówi Księga Ezechiela?

Księga Ezechiela zawiera opis czterech wielkich wizji. Pierwsza dotyczy rydwanu Jahwe (rozdział 1,1-30). Proroctwo dotyczy niecodziennego pojazdu, w którym postać otoczona jasną poświatą (Jahwe) opuszcza świątynię, aby przenieść się wraz ze swoim ludem do Babilonii.

Wizja druga dotyczy grzechów Jerozolimy (rozdziały 8-11). Ezechiel opowiada w niej o porzuceniu przez Izraelitów swojej religii, którzy zaczęli oddawać cześć słońcu, kananejskiej bogini Astarte oraz zwierzętom.

W trzeciej wizji opisane jest proroctwo dotyczące wskrzeszenia zmarłych, kiedy nadejdzie dzień Sądu Ostatecznego. Ostanie z proroctw mówi o nowej Jerozolimie i idealnej, nowej świątyni, do której powraca Bóg.

Wizja rydwanu Bożego. Co zobaczył Ezechiel?

Na samym początku biblijnego opisu czytamy o okolicznościach lądowania obiektu i istotach, które nim przyleciały.

Opis lądowania:

Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący oraz blask dokoła niego, a z jego środka promieniowało coś jakby połysk stopu złota ze srebrem, ze środka ognia. Pośrodku było coś podobnego do czterech Istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka. (Księga Ezechiela 1, 4-5)

Każda z opisanych przez proroka istot "miała po cztery twarze i po cztery skrzydła" oraz stopy "podobne do stóp cielca", które "lśniły jak brąz czysto wygładzony".

Tajemniczy goście mieli "z prawej strony oblicze człowieka i oblicze lwa, z lewej zaś strony (..) oblicze wołu i oblicze orła". Pośrodku przybyszów "pojawiły się jakby żarzące się w ogniu węgle, podobne do pochodni, poruszające się między owymi istotami żyjącymi".

Przy każdej z nich "znajdowało się na ziemi jedno koło" a "istoty żyjące biegały tam i z powrotem jak gdyby błyskawice" i "mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się idąc".

Przeczytaj także

Ezechiel zaznaczł również, że gdy "istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś istoty podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła" a nad "głowami tych istot żyjących było coś jakby sklepienie niebieskie, jakby kryształ lśniący, rozpostarty ponad ich głowami, ku górze".

Zauważył także że "ponad sklepieniem, które było nad ich głowami, było coś, o miało wygląd szafiru, a miało kształt tronu, a na nim jakby zarys postaci człowieka".

Prorok opisał też ogień i "pojawienie się tęczy na obłokach w dzień deszczowy, tak przedstawiał się ów blask dokoła".

Jeszcze ciekawiej robi się w trzeciej części Księga Ezechiela. Analizując tekst, można skłonić się ku teorii, że prorok został uprowadzony przez UFO.

Wówczas podniósł mnie duch i usłyszałem za sobą odgłos ogromnego huku, gdy chwała Pańska unosiła się z miejsca, w którym przebywała. Ten ogromny huk to szum uderzających o siebie skrzydeł istot żyjących i odgłos kół obok nich. A duch podniósł mnie i zabrał. I poszedłem zgorzkniały, z podnieceniem w duszy, a mocna ręka Pańska spoczywała nade mną. (Księga Ezechiela 3, 12-14)

Kolejny opis tzw. "chwały Bożej" odnajdujemy w 10. części Księga Ezechiela:

Pod skrzydłami zaś cherubów pojawiło się coś na kształt ręki ludzkiej. I patrzyłem, a oto przy boku cherubów znajdowały się cztery koła: po jednym kole obok każdego cheruba, a koła te z wyglądu miały połysk jakby tarsziszu. Wyglądały zaś tak, jakby każde z czterech miało ten sam kształt, jakby jedno koło znajdowało się w drugim. A gdy się posuwały, posuwały się w czterech swoich kierunkach; nie odwracały się, gdy się posuwały, ale posuwały się w tym kierunku, dokąd prowadziła je głowa, posuwały się za nią i nie odwracały się, gdy się posuwały. (Księga Ezechiela 10, 9-11)

W tej części Ezechiel opisuje również szczegółowo istoty, które spotkał:

Ich całe ciało - plecy, ręce, skrzydła i koła u wszystkich czterech - było wypełnione dokoła oczami (..). Gdy cheruby chodziły, poruszały się także przy ich boku koła; a gdy cheruby podnosiły swe skrzydła, aby się unieść z ziemi, koła nie odrywały się od ich boku. A gdy cheruby się zatrzymywały, także one się zatrzymywały, a gdy się podnosiły, to podnosiły się także i one razem z nimi, ponieważ był w nich duch istoty żywej.
(Księga Ezechiela 10, 12 oraz 16,17)

NASA: Ezechiel rzeczywiście widział statek kosmiczny

Po tym, jak ufolodzy tacy jak Erich von Däniken wskazali na możliwość interpretacji wizji Ezechiela jako raportu o statku kosmicznym, wybitny konstruktor NASA Josef Blumrich postanowił obalić tę hipotezę.

Blumrich przeanalizował sześć różnych przekładów Biblii, co przekonało go do postawienia tezy, że Ezechiel rzeczywiście widział statek kosmiczny. Następnie wykonał szczegółowe rysunki statku kosmitów.

UFO w Biblii Fot. foto: kadr z wideo

Wybitny konstruktor uznał, że technologia, która zobaczył prorok, musiała być bardziej zaawansowana, niż stosowana obecnie. Naukowiec NASA na podstawie swojej analizy dokonał technicznej wizualizacji opisanego w Biblii modelu UFO.

Josef Blumrich stwierdził, że statek miał kształt zbliżony do stożka, wspierały go cztery "jednostki" posiadające śmigła. Według autora Ezechiel po raz pierwszy ujrzał statek w chwili, gdy uruchomiony został napęd jądrowy, z odległości około 1 kilometra.

Zobacz również: Apokalipsa Abrahama. Czy poznaliśmy dowód na istnienie UFO?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.