William Shatner skończył 90 lat! Z tej okazji zamierza przeistoczyć się w sztuczną inteligencję

24.03.2021 16:00
Star Trek - William Shatner - kadr z serialu Fot. AF Archive/Cinetext Bildarchiv/Mary Evans Picture Library/East N

William Shatner - otwórca kapitana Kirka z serialu "Star Trek" ma 90 lat. Z tego powodu planuje w przyszłości sklonować swoją świadomość do interaktywnej sztucznej inteligencji.

22 marca 2021 roku miała miejsce ważna rocznica dla wszystkich fanów serii "Star Trek". Tego dnia William Shatner obchodził swoje 90. urodziny. Okazuje się, że gwiazdor legendy science fiction ma plany dotyczące swojej osoby, którymi nie pogardziłby sam kapitan Kirk. Zamierza stworzyć cyfrowego klona swoich wspomnień.

William Shatner ze "Star Treka" będzie sztuczną inteligencją?

O tym, że "Star Trek" to kultowa seria nie trzeba nikomu przypominać. Nawet osoby, które w życiu nie widziały żadnego odcinka seriali czy ani jednego filmu o kosmicznych podróżnikach, na pewno kojarzy vulcańskie pozdrowienie, uniformy członków Gwiezdnej Floty, czy niektóre rasy kosmitów, które spotykają na swojej drodze główni bohaterowie.

Polecamy

Niewątpliwie największą gwiazdą "Star Treka" - tytułu będącego ikoną sci-fi, jest William Shatner. To właśnie on wcielał się w kapitana statku USS Enterprise -  słynnego Jamesa Kirka. Jak podaje Globe NewsWire, aktor, który rozpoczął dziewiątą dekadę swojego życia, postanowił, że chce zachować swoje myśli dla przyszłych pokoleń. W tym celu wykorzysta nowe technologie, za które odpowiada firma StoryFile.

To jest prezent dla wszystkich moich dzieci i wszystkich dzieci moich dzieci, wszystkich bliskich moich dzieci i wszystkich bliskich tych, których kocham.

W dniu urodzin Shatnera firma StoryFile ogłosiła, że gwiazdor jest jej pierwszym użytkownikiem i jednocześnie ambasadorem oferowanej przez nią usługi. Przedsiębiorstwo zapisuje rozmowy za pomocą zastrzeżonej technologii Conversa, która wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego, która została opatentowana jako "interaktywny system wspomnień", napędzany przez sztuczną inteligencję.

Polecamy

Szefowa StoryFile - Heather Maio-Smith skomentowała udział Shatnera w promocję jej firmy.

William Shatner zmierza tam, gdzie nikt wcześniej nie był. W przyszłości pokolenia będą mogły z nim rozmawiać. Nie z awatarem, nie deep fake'em, ale prawdziwym Williamem Shatnerem odpowiadającym na pytania dotyczące jego życia i pracy. To zmienia trajektorię przyszłości - tego, jak doświadczamy dzisiejsze życie i jak dzielimy się tymi lekcjami i historiami z przyszłymi pokoleniami.

Usługa przekształcenia swoich wypowiedzi w interaktywną sztuczną inteligencję ruszy w maju 2021 roku. Będzie dostępna na platformach 3D, platformach VR/AR i innych rodzajach urządzeń cyfrowych i technologicznych.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.