Dlaczego Ash był "perfekcyjnym bohaterem" serialu Pokemon? Twórcy wyjaśnili sukces serii

15.03.2023 15:55
Dlaczego Ash był "perfekcyjnym bohaterem" serialu Pokemon? Twórcy wyjaśnili sukces serii Fot. materiały prasowe/Pokemon Company

Po kilkudziesięciu latach serię "Pokemon" czeka prawdziwa poważna zmiana - Ash Ketchum w końcu przestanie być protagonistą serii, a jego miejsce zajmą nowe postaci. Teraz reżyser popularnego anime opowiedział, co jego zdaniem uczyniło z trenera tak świetnego bohatera.

Dlaczego Ash był perfekcyjnym bohaterem Pokemonów?

Nadal trudno w to uwierzyć, ale Ash Ketchum już niedługo nie będzie protagonistą serialu "Pokemon". Ta rola przypadnie grupie nowych bohaterów. Zanim jednak do tego dojdzie, to twórcy serialu oddają niejako hołd swojej ikonicznej postaci w serii "Pokemon: Aim To Be A Pokemon Master", która jest takim spacerem po przeszłości Ketchuma - pojawiają się w nim wszystkie jego poprzednie pokemony, a w podróży towarzyszą mu Brock i Misty.

Polecamy

Sezon powoli dobiega jednak końca, a twórcy są już w pełni gotowi na to, by po 23 latach pożegnać się z Ashem Ketchumem i jego bandą. Na temat całego procesu wypowiedział się niedawno reżyser Kunihiko Yuyama, który w rozmowie z Animedia wyjawił, co jego zdaniem jest przyczyną "długowieczności" trenera. Innymi słowy - wyjaśnił dlaczego ludzie wciąż go lubią.

Według Yuyamy ta siła tkwi w prostym podejściu Asha do życia, walk i samych pokemonów:

Anime zaczęło się jakiś rok po premierze gier, a Pokemony były już ogromnym hitem wśród dzieci. Więc pod tym względem Ash był "dzieciakiem, który zaspał". Widzowie wiedzieli więc o tym świecie więcej, niż on. Myślę też, że często w naszych życiach podchodzimy do pewnych sytuacji z jakimiś filtrami, bagażem doświadczeń i emocji. Tego nie robi Ash. On poznaje Pokemony i ich nie ocenia, nie pokazuje uprzedzeń, czy strachu. Dlatego wszyscy szybko go zaczynają lubić i dlatego trudno mu się oprzeć jako postaci.
Polecamy

Reżyser podkreślił również, jak ważną rolę dla anime pełnił partner Asha, Pikachu. Duet jest nierozłączny, więc chociaż Ash miał wielu towarzyszy podróży i złapał mnóstwo innych pokemonów, to jednak żółta mysz pozostała jego "prawą ręką":

Pokemony nie zawsze są tym, czego oczekują od nich ludzie. To oddzielne byty, które mają swoje własne powody, dla których ich interakcje z ludźmi wyglądają tak, a nie inaczej. To jest pewien motyw przewodni naszego serialu - jak możemy się w końcu dogadać, skoro na początku nie byliśmy w stanie nawet nawiązać komunikacji. Ta komunikacja jest dla nas ważna - Ash i Pikachu nam to pokazują. Nie polegają na słowach, ale i tak się dogadują.

Nowa animowana seria Pokemon będzie miała premierę w 2023 roku i głównymi bohaterami będą Liko i Roy. Jeśli chodzi natomiast o przygody Asha, to już za kilka tygodni w Japonii wyemitowanie zostanie finałowy odcinek "Aim To Be A Pokemon Master". Szykujcie chusteczki.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.