Ona ma 102 lata, a on 29. Mieszkają razem i świata poza sobą nie widzą

18.09.2023 14:36
Przyjaźń 102-latki z 29-latkiem Fot. amir.farahani93/Instagram

Różnica wieku między nimi wynosi aż 73 lata. Mimo tego świetnie się ze sobą dogadują i nie wyobrażają sobie mieć innego towarzystwa. Wiek nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Coraz więcej osób wchodzi z innymi osobami w różne relacje. Nie zawsze są to relacje miłosne. Niemniej jednak niezależnie od kontekstu, jeśli występuje spora różnica wieku, takie osoby są wciąż dość głośno krytykowane przez społeczeństwo. Życie pisze różne scenariusze, czasem bardzo zaskakujące. Tak jest w przypadku 102-letniej Agnes i 29-letniego Amira, którzy nawiązali ze sobą przyjaźń i postanowili razem zamieszkać. Wiele osób nie może uwierzyć, że dwójka tych ludzi, mimo dzielącej ich olbrzymiej różnicy wieku tak świetnie się ze sobą dogaduje.

Samotność doskwiera wielu osobom i to niezależnie od wieku. Do niedawna 102-letnia mieszkanka Berlina Agnes i 29-letni również mieszkaniec stolicy Niemiec Amir narzekali na obecną w ich życiu pustkę. Kobieta mieszkała sama bez dzieci i jakiekolwiek dalszej rodziny w niewielkim, dwupokojowym mieszkaniu. Jej mąż zmarł 30 lat temu, a ona miała zamieszkać w domu opieki. I wtedy pojawił się Amir, obecność wówczas 26-latka wszystko zmieniła.

Niesamowita przyjaźń mimo ogromnej różnicy wieku

Nić porozumienia, jaka zawiązała się między 102-latką a 29-latkiem, jest nie do opisania. Chłopak pomaga starszej kobiecie w codziennym funkcjonowaniu, a ona sprawia, że czuje się jak w rodzinnym domu. W 2021 roku zostali współlokatorami i od tego czasu dzielą niewielkie mieszkanie. On zajmuje kanapę w salonie, a ona sypialnię. Mimo małego metrażu Amir czuje się tam jak w rodzinnym domu, którego tak bardzo mu brakowało. Często w mediach społecznościowych dzieli się zdjęciami ze swoją przyjaciółką. Publicznie zapewnia też, że nigdy jej nie zostawi i nie przestanie się nią opiekować.

Kochana babciu, Agnes Jeschke, znamy się od kilku tygodni, ale już wiele dla mnie znaczysz! Czuję się z nią związany. Gdziekolwiek jestem, ciągle myślę o tobie, czy nic ci nie jest, czy się nie martwisz. Obiecuję Ci, że nigdy Cię nie opuszczę, że będę dbał o Twoje zdrowie, że będę poświęcał ci uwagę i czas i zapewnię opiekę. Kocham cię.  - pisał na Instagramie w 2021 roku.

Nie tylko starsza kobieta ma dobry wpływ na 29-latka. Kobiecie od czasu nawiązania przyjaźni z Amirem poprawiło się samopoczucie, a smutek został zastąpiony radością, która towarzyszy 102-latce każdego dnia. Agnes nie marnuje czasu i korzysta z życia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , TwitteraTikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Anna Marciniak
Anna Marciniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.