Europejskie linie wprowadzają loty bez dzieci. „Only Adult” będzie hitem?

31.08.2023 15:25
Płacz w samolocie Fot. Chubykin Arkady/Kues/shutterstock.com

Zdesperowani podróżni zapłacą za środowisko osłonięte przed płaczem dzieci? Cena ma być odczuwalnie wyższa, lecz jeśli ktoś może sobie na to pozwolić, a przy okazji chce się wyciszyć, to być może się skusi.

Ciszę i spokój można wycenić? Dla wielu osób nie jest to priorytetem, ale są i tacy, którzy powiedzą, że chwila relaksu bez zbędnych hałasów to coś bezcennego! Zatem dopłata na poziomie mniej więcej 200 zł nie jest szczególnie wysoka, czyż nie?

Niezależnie od waszej odpowiedzi na powyższe pytanie, holenderska linia lotnicza o nazwie Corendon Airlines, jako jedna z pierwszych w Europie zamierza wprowadzić specjalne strefy bez dzieci. Na tym etapie raczej będą to swego rodzaju testy, ponieważ dodatkowa opcja zostanie wprowadzona tylko na jednej trasie.

Błogi spokój podczas latania w strefie „Only Adult”

Połączenie między Amsterdamem a wyspą Curacao doczeka się przestrzeni „Only Adult”, gdzie nie przewidziano miejsc dla osób poniżej 16 roku życia. Reasumując, zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, wpuszczeni do tej strefy zostaną tylko ci starsi pasażerowie. Plan wejdzie w życie od listopada tego roku.

Zamysł jest taki, żeby w przedniej części samolotu zadbać o wydzielenie 102 miejsc premium, które zostaną oddzielone specjalną ścianką, żeby podróżni nie byli narażeni na obecność dzieci, która w teorii wiąże się z krzykiem, płaczem, hałasem i ogólnie mówiąc potencjalnie niższym komfortem lotu. Co ciekawe, w pewnym sensie jest to również komfort dla rodziców z dziećmi, którzy nie muszą się przejmować, że przeszkadzają komuś bardziej wrażliwemu.

Warto podkreślić, że przewidziano też 9 miejsc z dodatkowym miejscem na nogi, ale ta przyjemność ma kosztować ekstra 100 euro, natomiast sama obecność w strefie „Only Adult” to doliczone do biletu 45 euro, a więc około 200 zł.

Dobry pomysł? Fatalny pomysł? Każdy będzie miał inne zdanie, lecz sprawa jest w gruncie rzeczy prosta. Z biznesowego punktu widzenia, jeżeli znajdzie się wystarczający popyt na droższe bilety, które oferują wyższe prawdopodobieństwo ciszy, wtedy rozwiązanie jest dobre i warto je wprowadzić.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , Twittera, TikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Marcin Hołowacz
Marcin Hołowacz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.