Masz Windows 10? Wkrótce nie skorzystasz z Wi-Fi

31.08.2023 11:36
Smutna kobieta bez Wi-Fi Fot. Mix and Match Studio/shutterstock.com

Dla wielu ludzi bezprzewodowy dostęp do sieci jest niemal tak ważny, jak powietrze i woda pitna, a Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be) to kolejny standard sieci bezprzewodowej, który oferuje wiele zalet. Tylko czy będziecie mogli z niego skorzystać?

Potężne Wi-Fi 7 zbliża się wielkimi krokami, a ludzie mogą liczyć na to, że nowy standard łączności bezprzewodowej będzie niósł różne korzyści. W porównaniu z poprzednimi generacjami, Wi-Fi 7 zapewni niższe opóźnienia oraz wyższą przepustowość, co ma związek m.in. z pasmem częstotliwości 6GHz.

Masz Windows 10? Musisz o tym wiedzieć

Krótko mówiąc, kilkukrotnie szybszy transfer danych niż w przypadku Wi-Fi 6, dla niektórych będzie niezwykle kuszący, ale nie wszyscy będą mogli się cieszyć z zalet nowego standardu. Jedną z potencjalnych przeszkód jest fakt, że na popularnej platformie społecznościowej X (kiedyś Twitter), podzielono się niepokojącymi wieściami.

Ujawniono dokument, z którego wynika, że nowy standard Wi-Fi 7 może nie być obsługiwany przez urządzenia z systemem Windows 10. Po sieci krążą papiery Intela z informacją, że wsparcie przewidziano tylko dla systemów operacyjnych Windows 11, bez wzmianki o starszym Windows 10.

Dlaczego na liście obsługiwanych systemów pomija się Windows 10? Warto przypomnieć, że oficjalne wsparcie dla tego systemu i tak powoli dobiega końca – aktualnie mówi się, że ostatecznym terminem będzie październik 2025 roku.

Oczywiście ta informacja nie jest końcem świata dla wszystkich miłośników technologii. Niektóre osoby mogą tego nawet nie zauważyć, bo tak czy inaczej nie miały w planach natychmiastowego skorzystania z możliwości oferowanych przez Wi-Fi 7.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , Twittera, TikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Marcin Hołowacz
Marcin Hołowacz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.