Arctic Monkeys na Open'er Festival 2018 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
05.07.2018 09:24
Arctic Monkeys na Open'er Festival 2018|undefined Fot. Wojtek Rojek

Obejrzyjcie zdjęcia z koncertu Arctic Monkeys na lotnisku Gdynia-Kossakowo w ramach Open'er Festival.

4 lipca 2018 roku wystartowała kolejna edycja Open’er Festival 2018. W tym roku każdy fan muzyki może znaleźć coś dla siebie. Headlinerem pierwszego dnia imprezy w Gdyni stał się ulubieniec polskiej publiczności - zespół Arctic Monkeys. Wszystko zaczęło się, gdy 12 lat temu kapela wydała swój pierwszy krążek „Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not” i nadal jest to najszybciej sprzedający się debiutu w historii brytyjskiej muzyki.

Obecnie formacja promuje swój najnowszy album zatytułowany „Tranquility Hotel Base & Casino”, który pojawił się na rynku 11 maja 2018. W ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży w Wielkiej Brytanii sprzedano 86 tysięcy sztuk wydawnictwa w różnych formatach i co ciekawe, stał się najszybciej sprzedającym winylem w tym kraju w ciągu ostatnich 25 lat.

Arctic Monkeys na Open'er Festival 2018

Dokładnie pięć lat po ostatnim polskim koncercie Arctic Monkeys ponownie odwiedził nasz kraj. Podczas koncertu na Open'er Festival 2018 oczywiście nie mogło zabraknąć nowych kompozycji, ale fani wcześniejszych płyt kapeli również znaleźli coś dla siebie.

Na koncercie Arctic Monkeys pod sceną pojawił się tłum wielbicieli grupy, który niecierpliwie czekał na to, żeby w końcu zobaczyć swoich idoli. Polscy fani zawsze przyjmują kapelę z otwartymi ramionami, ale ilość osób na tym koncercie naprawdę było ogromna.

Wokalista grupy Alex Turner już od pierwszego taktu nowego singla „Four Out of Five porwał tłum zgromadzony na koncercie i kolejny raz udowodnił, że jest frontmanem, który potrafi ukraść serce niejednej fance.

Fani oczywiście najentuzjastyczniej reagowali na stare przeboje, jak chociażby „Arabella”, „Pretty Visitors”, „R U Mine” czy „Do I Wanna Know?”. Takich wielbicieli może pozazdrościć niejedna kapela. Wiele osób miało na sobie koszulki z Arctic Monkeys, głośno śpiewało razem z Alexem Turnerem i tańczyło do ulubionych piosenek. Tak naprawdę nie sposób było wyjść z tego koncertu niepoobijanym. 

Open'er Festival 2018

Festiwal w Gdyni trwa w dniach 4-7 lipca 2018. Gwiazdami imprezy są m.in. Depeche Mode, GorillazNick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass Animals, Bruno Mars, Taconafide i Chvrches. Antyradio objęło patronat nad festiwalem i przygotowało specjalną strefę dla fanów muzyki.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.