Tydzień z Republiką w Antyradiu. Rozdajemy winyle "Nowe Sytuacje"

04.09.2023 14:11
Tydzień z Republiką w Antyradiu Fot. Antyradio

Sprawdźcie, jak możecie zdobyć jubileuszowe wydanie debiutanckiej płyty zespołu Republika.

Antyradio przygotowało coś specjalnego dla fanów Republiki. Od 4 września na antenie najbardziej rockowego radia w Polsce możecie zdobyć winyle Republiki! W tym roku przypada 40-lecie debiutanckiego albumu "Nowe Sytuacje" i z tej okazji ukazało się winylowe wznowienie krążka. Jak możecie zdobyć to wyjątkowe wydawnictwo?

Tydzień z Republiką w Antyradiu. Rozdajemy winyle "Nowe Sytuacje"

4 września ruszył Tydzień z Republiką w Antyradiu. Od poniedziałku do wtorku możecie zdobyć winylowe wznowienie albumu "Nowe Sytuacje". Słuchajcie Antyradia od poniedziałku do piątku, by dowiedzieć się, jak brzmi zadanie konkursowe. Odpowiedzi należy wysyłać na podany przez prezentera mail.

REGULAMIN RAMOWY KONKURSÓW

Na tym jednak nie koniec niespodzianek dla fanów zespołu Grzegorza Ciechowskiego. Tomasz Kasprzyk przeprowadził wywiad ze Zbigniewem Krzywańskim, gitarzystą Republiki. Rozmowę będziecie mogli usłyszeć w Kasprologii.

Album Republiki zatytułowany "Nowe Sytuacje" ukazał się w lipcu 1983 roku. Pierwsze sesje nagraniowe odbyły się między 20 a 23 marca 1982 roku w nowym studiu Tonpressu na warszawskim Wawrzyszewie. W tych dniach zespół zarejestrował utwory "Kombinat" i "Gadające głowy" z przeznaczeniem na pierwszego singla. Mając więcej czasu w studiu zespół nagrał jeszcze "Układ sił" – do późniejszego wykorzystania.

Od 28 września do 1 października 1982 Republika spędziła czas w studiu M-1 Polskiego Radia na Myśliwieckiej w Warszawie. Nagrali trzy nowe utwory "Biała flaga", "Telefony" i "Sexy doll". Ten trzeci został „wypożyczony” Tonpressowi na drugiego singla z wcześniej nagranym utworem "Układ sił". Natomiast dwa pierwsze – jedne z największych przebojów zespołu – na płycie winylowej ukazały się dopiero w 2013 roku.

Najciekawszą rzeczą jest fakt, że żaden z utworów nagranych dla Tonpressu i Polskiego Radia nie znalazł się na albumie "Nowe Sytuacje". Specjalne i jubileuszowe wydanie zostało wzbogacone o drugi, bonusowy krążek (tzw. maxi-single) z utworami z dwóch pierwszych singli. Bez naruszenia pierwotnej koncepcji albumu uzupełnia i przypomina debiut fonograficzny Republiki.

Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , TwitteraTikToka i Instagrama.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.