15.09.2019 10:53

Film "Leaving Neverland" o Michaelu Jacksonie otrzymał nagrodę Emmy 2019

Głośny film "Leaving Neverland" otrzymał 5 nominacji i został uznany za najlepszy dokument.

Michael Jackson
foto: Eugene Adebari/REX/EAST NEWS

14 września 2019 odbyła się pierwsza ceremonia z dwóch wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Telewizyjnej Emmy. Jest to najważniejsza nagroda w przemyśle telewizyjnym w USA.

Film "Leaving Neverland" o Michaelu Jacksonie otrzymał nagrodę Emmy 2019

Wśród zwycięzców znalazł się dokument HBO "Leaving Neverland", który zgarnął nagrodę w kategorii najlepszego dokumentu. Film w sumie był nominowany w 5 kategoriach. W dokumencie 36-letni Wade Robson i 41-letni James Safechuck opowiedzieli o swoich wspomnieniach z dzieciństwa, gdy przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem. Mężczyźni oskarżają Króla Popu o molestowanie seksualne.

Michael Jackson
Michael Jackson
Przeczytaj także Reżyser "Leaving Neverland" odpowiedział na zarzuty o nieścisłości w filmie

Reżyser dokumentu, Dan Reed, wyznał na backstage'u, że początkowo nie miał pojęcia, czy Jackson był winny, czy też nie:

"

Myślałam, ze Robson i Safechuck nigdy nie wystąpią przed kamerą. Początkowo częściowo wierzyłem w ich roszczenia, ponieważ ich wspomnienia opisują bardziej coś, co wyglądało na romantyczne relacje. "

Dan Reed podkreślił, że w dokumencie nie ma mowy o tym, żeby w ramach protestu przestać słuchać muzyki Jacksona. Tak jednak się stało w wielu przypadkach - radio BBC przestało grać przeboje Jacksona, natomiast jego pomnik zniknął z muzeum w Manchesterze.

Sprawdźcie, kto oprócz twórców dokumentu o Jacksonie został nagrodzony na stronie Emmy. Kolejna ceremonia odbędzie się 22 września 2019 - wtedy dowiemy się, kto zwycięży w najważniejszej kategorii, czyli najlepszy czas antenowy.

Zobacz także: Czy Michael Jackson zostanie usunięty z Rock And Roll Hall Of Fame? 

Tagi: Michael Jackson News