Film "Leaving Neverland" o Michaelu Jacksonie otrzymał nagrodę Emmy 2019

15.09.2019 10:53
Film "Leaving Neverland" o Michaelu Jacksonie otrzymał nagrodę Emmy 2019 Fot. Eugene Adebari/REX/EAST NEWS

Głośny film "Leaving Neverland" otrzymał 5 nominacji i został uznany za najlepszy dokument.

14 września 2019 odbyła się pierwsza ceremonia z dwóch wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Telewizyjnej Emmy. Jest to najważniejsza nagroda w przemyśle telewizyjnym w USA.

Film "Leaving Neverland" o Michaelu Jacksonie otrzymał nagrodę Emmy 2019

Wśród zwycięzców znalazł się dokument HBO "Leaving Neverland", który zgarnął nagrodę w kategorii najlepszego dokumentu. Film w sumie był nominowany w 5 kategoriach. W dokumencie 36-letni Wade Robson i 41-letni James Safechuck opowiedzieli o swoich wspomnieniach z dzieciństwa, gdy przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem. Mężczyźni oskarżają Króla Popu o molestowanie seksualne.

Przeczytaj także

Reżyser dokumentu, Dan Reed, wyznał na backstage'u, że początkowo nie miał pojęcia, czy Jackson był winny, czy też nie:

Myślałam, ze Robson i Safechuck nigdy nie wystąpią przed kamerą. Początkowo częściowo wierzyłem w ich roszczenia, ponieważ ich wspomnienia opisują bardziej coś, co wyglądało na romantyczne relacje.

Dan Reed podkreślił, że w dokumencie nie ma mowy o tym, żeby w ramach protestu przestać słuchać muzyki Jacksona. Tak jednak się stało w wielu przypadkach - radio BBC przestało grać przeboje Jacksona, natomiast jego pomnik zniknął z muzeum w Manchesterze.

Sprawdźcie, kto oprócz twórców dokumentu o Jacksonie został nagrodzony na stronie Emmy. Kolejna ceremonia odbędzie się 22 września 2019 - wtedy dowiemy się, kto zwycięży w najważniejszej kategorii, czyli najlepszy czas antenowy.

Zobacz także: Czy Michael Jackson zostanie usunięty z Rock And Roll Hall Of Fame? 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.