27.07.2020 15:48

Nowy aktorski serial w świecie „Wiedźmina”? Pojawiły się pierwsze informacje o „The Witcher: Blood Origin”

Platforma streamingowa Netflix ogłosiła właśnie pierwsze informacje nt. serialowego prequelu „Wiedźmin”. O czym opowie „The Witcher: Blood Origin”?

Nowy aktorski serial w świecie „Wiedźmina”? Pojawiły się pierwsze informacje o „The Witcher: Blood Origin”

Netflix przekazał właśnie informacje, że planuje nowy serial limitowany, osadzony w świecie znanym z „Wiedźmina”, jednego z największych hitów platformy. Produkcja „The WItcher: Blood Origin” ma być sześcioodcinkowym limitowanym prequelem i opowiedzieć o losach pierwszego Wiedźmina i tzw. „Koniunkcji Sfer”, gdy światy ludzi, elfów i potworów połączyły się. Akcja serialu ma rozgrywać się więc ok. 1200 lat przed wydarzeniami z właściwego "Wiedźmina".

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Niewiele brakowało, a Joey Batey nie zagrałby Jaskra. Jak udało mu się dostać rolę w "Wiedźminie"?

„The Witcher: Blood Origin” – ekipa

Netflix ogłosił, że Declan de Barra, scenarzysta, animator i muzyk folkowy, będzie pełnić funkcję showrunneraProducentką serialu została Lauren Schmidt Hissrich, czyli twórczyni serialu „The Witcher”, a producentami wykonawczyni Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films oraz Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind.  Andrzej Sapkowski, autor oryginalych powieści osadzonych w świecie Wiedźmina zostanie konsultantem kreatywnym.

W tym momencie nie wiemy jeszcze kto miałby wystąpić na ekranie nowego serialu.

Tomasz Bagiński otrzyma swoją gwiazdę w słynnej Alei Gwiazd
Tomasz Bagiński otrzyma swoją gwiazdę w słynnej Alei Gwiazd
Przeczytaj także Tomasz Bagiński otrzyma swoją gwiazdę w słynnej Alei Gwiazd

„The Witcher: Blood Origin” – twórcy o produkcji

Showrunner nowego serialu, Declan de Barra, powiedział:

"

"Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię The Witcher: Blood Origin. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie - jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi?" "

"

"Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń".  "

Twórca potwierdził, że serial opowie historię świata elfów sprzed jego upadku i odkryje dawno zapomnianą historię pierwszego Wiedźmina.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także 2. sezon "Wiedźmina" uzupełni ważną książkową lukę. Showrunnerka zdradziła nowe szczegóły

W ekscytacji wtóruje mu Lauren S. Hissrich, która w specjalnym wywiadzie powiedziała:

"

"Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem The Witcher: Blood Origin. To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum". "

Nawet Andrzej Sapkowski nie kryje ekscytacji projektem. Polski autor ucieszył się, że jego książkowy świat tak pięknie się rozrasta.

"

"To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów". "

Goku
Goku
Przeczytaj także Animowany „Wiedźmin” Netfliksa inspirowany „Czarodziejką z Księżyca” oraz „Dragon Ballem Z”

„The Witcher: Blood Origin” – kiedy pemiera?

W tym momencie za wcześnie jest na jakiekolwiek informacje na temat ewentualnej daty premiery. Wiemy natomiast, że zdjęcia do serialu odbędą się w Wlk. Brytanii.

Warto też przypomnieć, że Netflix niedawno zamówił także serial animowany, osadzony w świecie „Wiedźmina”. „The Witcher: Nightmare of the Wolf”, który ma skupić się na postaci Vesemira, mentora Geralta.

Czytaj także: Geralt wrzeszczy na Jaskra w różnych językach świata. Zobaczcie zabawne wideo.

Czy jesteś fanem serialu "Wiedźmin"?

Tagi: Film News Seriale Wiedźmin Netflix Wiedźmin