Nowy aktorski serial w świecie „Wiedźmina”? Pojawiły się pierwsze informacje o „The Witcher: Blood Origin”

27.07.2020 15:48
Nowy aktorski serial w świecie „Wiedźmina”? Pojawiły się pierwsze informacje o „The Witcher: Blood Origin” Fot. Materiały prasowe

Platforma streamingowa Netflix ogłosiła właśnie pierwsze informacje nt. serialowego prequelu „Wiedźmin”. O czym opowie „The Witcher: Blood Origin”?

Netflix przekazał właśnie informacje, że planuje nowy serial limitowany, osadzony w świecie znanym z „Wiedźmina”, jednego z największych hitów platformy. Produkcja „The WItcher: Blood Origin” ma być sześcioodcinkowym limitowanym prequelem i opowiedzieć o losach pierwszego Wiedźmina i tzw. „Koniunkcji Sfer”, gdy światy ludzi, elfów i potworów połączyły się. Akcja serialu ma rozgrywać się więc ok. 1200 lat przed wydarzeniami z właściwego "Wiedźmina".

Przeczytaj także

„The Witcher: Blood Origin” – ekipa

Netflix ogłosił, że Declan de Barra, scenarzysta, animator i muzyk folkowy, będzie pełnić funkcję showrunneraProducentką serialu została Lauren Schmidt Hissrich, czyli twórczyni serialu „The Witcher”, a producentami wykonawczyni Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films oraz Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind.  Andrzej Sapkowski, autor oryginalych powieści osadzonych w świecie Wiedźmina zostanie konsultantem kreatywnym.

W tym momencie nie wiemy jeszcze kto miałby wystąpić na ekranie nowego serialu.

Przeczytaj także

„The Witcher: Blood Origin” – twórcy o produkcji

Showrunner nowego serialu, Declan de Barra, powiedział:

"Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię The Witcher: Blood Origin. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie - jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi?"
"Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń". 

Twórca potwierdził, że serial opowie historię świata elfów sprzed jego upadku i odkryje dawno zapomnianą historię pierwszego Wiedźmina.

Przeczytaj także

W ekscytacji wtóruje mu Lauren S. Hissrich, która w specjalnym wywiadzie powiedziała:

"Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem The Witcher: Blood Origin. To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum".

Nawet Andrzej Sapkowski nie kryje ekscytacji projektem. Polski autor ucieszył się, że jego książkowy świat tak pięknie się rozrasta.

"To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów".
Przeczytaj także

„The Witcher: Blood Origin” – kiedy pemiera?

W tym momencie za wcześnie jest na jakiekolwiek informacje na temat ewentualnej daty premiery. Wiemy natomiast, że zdjęcia do serialu odbędą się w Wlk. Brytanii.

Warto też przypomnieć, że Netflix niedawno zamówił także serial animowany, osadzony w świecie „Wiedźmina”. „The Witcher: Nightmare of the Wolf”, który ma skupić się na postaci Vesemira, mentora Geralta.

Czytaj także: Geralt wrzeszczy na Jaskra w różnych językach świata. Zobaczcie zabawne wideo.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.