Bruce Dickinson: Rock And Roll Hall Of Fame to banda przeklętych Amerykanów

Aleksandra Degórska
25.10.2018 16:25
Bruce Dickinson: Rock And Roll Hall Of Fame to banda przeklętych Amerykanów Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Iron Maiden nadal nie znalazł się w Rock And Roll Hall Of Fame i Bruce Dickinson nie ma najlepszego zdania o osobach, które decydują o nominacjach do muzeum...

Rock And Roll Hall Of Fame co roku wywołuje u wielu muzyków napady złości. Wyróżnienie to jest uważane za muzyczny odpowiednik Oscarów, ale sporo osób ma pretensje, że do muzeum nominowani są raperzy, którzy z rockiem mają mało wspólnego. Aby dostać się do Rock And Roll Hall Of Fame artyści muszą wydać swój pierwszy krążek 25 lat przed nominacją i mocno przyczynić się do rozwoju muzyki rockowej.  

W tym właśnie momencie zaczyna się dyskusja, czy tacy artyści, jak chociażby 2Pac, który dostał się do muzeum wniósł więcej do muzyki rockowej, niż chociaż Iron Maiden, który nadal nie dołączył do Rock And Roll Hall Of Fame. Judas Priest jest poirytowany faktem, że w galerii sław jest za mało metalowych twórców.

Czy Iron Maiden powinien dołączyć do Rock And Roll Hall Of Fame?

Bruce Dickinson podczas rozmowy z fanami, do której doszło 19 października 2018 w Melbourne, został zapytany przez jednego z wielbicieli, czy uważa, że Iron Maiden powinien dołączyć do Rock And Roll Hall Of Fame i chyba jego odpowiedź nikogo nie zdziwi:

Oczywiście, że tak. Szczerze mówiąc uważam, że Rock And Roll Hall Of Fame jest stekiem bzdur. Prowadzi to banda świętoszkowatych przeklętych Amerykanów, którzy nie poznaliby rock'n'rolla, gdyby nie uderzył ich w twarz. Powinni przestać brać lek przeciwdepresyjny, a zacząć pić pieprzone piwo.

Iron Maiden mógłby zostać nominowany już do Rock And Roll Hall Of Fame w 2004 roku, bo właśnie wtedy minęło 25 lat od wydania debiutu. Zespół wydał dotychczas 15 studyjnych płyt, które sprzedał w 100 milionach egzemplarzy.

Rock And Roll Hall Of Fame 2019 - nominacje

Na początku października 2018 kapituła Hall Of Fame ogłosiła nominacje muzyków, którzy mają szansę na wprowadzenie do muzeum rocka. Do Rock And Roll Hall Of Fame będą mieli szansę dołączyć w 2019 m.in. Def Leppard, Devo, Kraftwerk, Radiohead, Rage Against The Machine, Roxy Music, Stevie Nicks czy The Cure.

Internauci mogą głosować na stronie Rock And Roll Hall Of Fame na swoich faworytów, zwycięzców poznamy już w grudniu 2018. Ceremonia wprowadzenia artystów do muzeum odbędzie się 29 marca 2019 roku w Barclays Center w Nowym Jorku.  

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.