24.05.2017 15:41

Cała Polska zagra Zbigniewa Wodeckiego

Fani postanowili zorganizować akcję, by złożyć hołd zmarłemu artyście. 26 maja 2017 wieczorem w całym kraju wybrzmią kompozycje Wodeckiego.

Cała Polska zagra Zbigniewa Wodeckiego
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Piosenkarz i instrumentalista zmarł 22 maja 2017 w wieku 67 lat w jednym z warszawskich szpitali w wyniku komplikacji po zabiegu, który musiał przejść po doznanym udarze mózgu. Artysta jest legendarną postacią w historii polskiej muzyki i jego śmierć była dla wielu osób wielkim szokiem. Zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie kojarzy takie przeboje, jak „Zacznij od Bacha” czy tytułowy utwór z kreskówki „Pszczółka Maja”.

Oczywiście fani chcą w godny sposób uczcić pamięć muzyka i tym samym pojawiła się inicjatywa, żeby 26 maja 2017 o godzinie 20:00 wszystkie osoby, które mają taką możliwość włączyły nagrania Zbigniewa Wodeckiego.

Tak ta akcja została opisana przez pomysłodawcę akcji - Magdę Ogrodnik:

"

Ten artysta zasługuje na wyjątkowe uczczenie swojej twórczości. Czy nie byłoby pięknie gdyby przez jedną chwilę cała Polska rozbrzmiała twórczością Pana Zbigniewa? Bo kto na to zasługuje, jeśli nie On?

Pomysł jest prosty: w najbliższy piątek o godzinie 20:00 każdy kto ma ochotę i sprzęt grający używa go do odtworzenia piosenki autorstwa Zbigniewa Wodeckiego. Możemy się umówić na konkretną albo każdy może wybrać swoją ulubioną. To nie jest najważniejsze. Najważniejsze żeby Pana Zbyszka było słychać wszędzie. "

Na dzień 24 maja 2017 w akcji chce wziąć udział ponad 3 tysiące osób i drugie tyle jest zainteresowanych wydarzeniem:

Organizatorka wydarzenia stara się zachęcić do akcji również właścicieli lokali, w których potencjalnie mógłby się odbyć cały ten event. Jednak, nawet jeśli do tego nie dojdzie, to inicjatywa jest godna uwagi, bo rzeczywiście Wodecki zasługuje na odpowiedni muzyczny hołd.

A jak Polacy oceniają muzyka? Redakcja Antyradio.pl postanowiła zapytać mieszkańców Warszawy, jak wspominają Zbigniewa Wodeckiego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News