10.04.2017 10:16

Dyrektor Spotify zginął w zamachu w Sztokholmie

Chris Bevington to jedna z ofiar zamachu terrorystycznego z 7 kwietnia 2017 roku. Przeczytajcie oświadczenie współzałożyciela platformy, Daniela Eka.

Dyrektor Spotify zginął w zamachu w Sztokholmie
foto: materiały prasowe

7 kwietnia 2017 roku w Sztokholmie doszło do ataku terrorystycznego z wykorzystaniem skradzionej ciężarówki. Zamachowiec wjechał w dom handlowy na ulicy Drottninggatan. Na miejscu zginęły cztery osoby, a kolejne 15 odniosło obrażenia i trafiło do szpitala. Jedną z ofiar śmiertelnych był Chris Bevington.

Brytyjczyk miał 41 lat i był jednym z dyrektorów szwedzkiego giganta rynku streamingowego. Do sytuacji odniósł się na swoim prywatnym profilu na Facebooku Daniel Ek, współzałożyciel i dyrektor generalny Spotify.

"

Z bólem serca i w ciężkim szoku potwierdzam, że członek naszego zespołu, Chris Bevington, stracił życie w bezsensownym piątkowym zamachu w Sztokholmie. Chris był z nami od ponad pięciu lat. Miał ogromny wpływ nie tylko na nasze interesy, lecz także na każdego, kto miał przyjemność go poznać i z nim pracować. Brak mi słów na to, jak bardzo będę za nim tęsknił i jacy jesteśmy zasmuceni tym, że straciliśmy go w taki sposób. "

Ek zapewnił, że w obliczu tragicznych wieści skupi się teraz na wsparciu rodziny i bliskich Chrisa. Wyraził jednocześnie ogromny żal i zaniepokojenie, że w Szwecji dochodzi do takich aktów terroru. Podziękował również za wyrazy otuchy i miłości oraz solidarność, której doświadczył w ostatnich dniach.

Wśród ofiar zamachu w Sztokholmie znalazła się też m.in. 11-letnia dziewczynka, która wracała do domu ze szkoły i 31-letnia belgijska turystka. Zatrzymany przez szwedzką policję 39-letni Uzbek Rachmat Akiłow przyznał się do zamachu i wyraził poparcie dla ekstremistycznych organizacji, a także Państwa Islamskiego.

Ostatnie doniesienia z obozu Spotify dotyczyły nowych ograniczeń dla użytkowników bezpłatnej wersji serwisu. Szwedzi testują również streaming w bezstratnej jakości CD, który miałby być dostępny w ramach nowej wersji abonamentu.

Łączymy się w bólu z najbliższymi dyrektora Spotify.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News