20.02.2018 17:08

Jak brzmi „Miłość w Zakopanem” Sławomira na metalowo?

Metalowa interpretacja największego polskiego hitu ostatnich miesięcy była kwestią czasu. Posłuchajcie, jak zabrzmiał utwór Sławomira w wersji youtuberów z kanału Na metalowo.

Jak brzmi „Miłość w Zakopanem” Sławomira na metalowo?
foto: kadr z wideo

Gdyby wybrać polski przebój karnawału 2018, to zdecydowanym faworytem byłby Sławomir i jego „Miłość w Zakopanem”. Bardzo chwytliwy numer o polewaniu się szampanem u stóp Tatr rozbrzmiewał na wszystkich dyskotekach, ale, co ciekawe, spodobał się wielu fanom rocka.

Sławomir Zapała, bo tak nazywa się jego wykonawca nie kryje słabości do gitarowych dźwięków. Udowodnił to niejednokrotnie w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie wcielił się m.in. we Freddiego Mercury’ego, a jego występ spodobał się samemu Brianowi Mayowi z Queen, który udostępnił go w swoich mediach społecznościowych. Sławomir swoją muzykę określa jako rock-polo, a w jego utworach słychać rockowe gitary. Intro do „Miłości w Zakopanem” internauci porównywali nawet do solówki z „Mr. Crowley” Ozzy’ego Osbourne’a.

W końcu przyszedł czas na prawdziwie metalową wersję tego hitu. Na warsztat wzięli go youtuberzy z kanału Na metalowo, którzy zgodnie ze swoją nazwą, specjalizują się w zaskakujących, ciężkich interpretacjach znanych piosenek, zwykle nie mających wiele wspólnego z rockiem. Posłuchajcie, jak zabrzmiała w ich wykonaniu „Miłość w Zakopanem”:

Już wcześniej youtuberzy z Na metalowo grali inny hit Sławomira, „Megiera”. Do tej pory nagrali m.in. covery Republiki, Shazzy, Boys i 52 Dębiec.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Sławomir