22.05.2019 16:32

"Madonny Kory" trafią na wystawę w Warszawie. Kolekcję będzie można obejrzeć bezpłatnie

Kilkanaście Madonn pomalowanych przez Korę trafi do Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie. Wystawa odbędzie się w ramach Festiwalu Hipolita i Ludwiki.

Kora
foto: VIPHOTO/East News

Nad ranem 28 lipca 2018 roku zmarła jedna z najważniejszych polskich wokalistek rockowych, Olga Jackowska, znana wszystkim pod pseudonimem Kora. Artystka od wielu lat walczyła z rakiem, jednak i tak jej najbliżsi oraz fani nie byli gotowi na to pożegnanie.

"Madonny Kory" na wystawie w Warszawie w ramach 

Piosenkarka poza śpiewaniem miała także inne pasje. Jedną z nich było malowanie. Przez lata malowała kamienie, pudełka oraz Madonny. Wokalistka Maanam uzbierała całkiem sporą kolekcję figurek Matki Boskiej, którą wkrótce będą mogli obejrzeć jej fani w ramach Festiwalu Hipolita i Ludwiki.

Od 24 maja do 8 czerwca 2019 roku w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie pojawi się kilkanaście Madonn autorstwa Kory. Ekspozycje będą uzupełniały fotografie jej syna, Szymona Sipowicza. Podczas wystawy zostanie także wyświetlony teledysk Organka do piosenki "Czarna Madonna", w którym zagrała zmarła artystka.

Kora
Kora
Przeczytaj także Kora żyła dłużej, bo paliła marihuanę? Tak twierdzi mąż piosenkarki

Każda z pomalowanych figurek dostała od męża Kory specjalne imię. Pośród Madonn znajdziemy Królową Seledynowych Snów, Czerwonych Khmerów czy Bałtyku. Jak czytamy w opisie wydarzenia, malowanie stało się dla piosenkarki rodzajem terapii. Jej syn podkreśla:

"

Mama miała niespożytą energię, nienawidziła bezczynności. Kiedy w 2013 roku wykryto u niej złośliwy nowotwór, Madonny stały się wytchnieniem, sposobem na rehabilitację, odskocznią. Były wystawiane na aukcjach, np. żółto-niebieska Madonna, w narodowych kolorach Ukrainy trafiła na licytację na rzecz ofiar Majdanu. "

Wystawę będzie można oglądać bezpłatnie do dnia urodzin Kory w godzinach 12-19.

Zobacz też: Będzie trasa z muzyką Maanam. Mąż Kory zapowiada koncerty 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Kora Maanam