18.01.2019 13:04

"The Sound of Silence" podczas skoku Piotra Żyły w Zakopanem. Skoczek złoży hołd Adamowiczowi

Piotr Żyła postanowił, że podczas Pucharu Świata w Zakopanem wysłucha właśnie piosenki "The Sound of Silence" składając hołd zmarłemu prezydentowi Gdańska.

Piotr Żyła
foto: Pavel Lisitsyn/SPUTNIK Russia/East News

Utwór nabrał nowego znaczenia, gdy "The Sound of Silence" w wykonaniu Disturbed pojawił się podczas marszu milczenia w Gdańsku 14 stycznia 2019. Tego właśnie dnia około 16 tysięcy mieszkańców Gdańska pożegnało swojego prezydenta Pawła Adamowicza. Gdańszczanie wysłuchali w milczeniu piosenki i wiele osób nie mogło opanować swojego wzruszenia. 13 stycznia 2019 podczas finału WOŚP polityk został zaatakowany nożem i zmarł następnego dnia w szpitalu.

>> Zobacz także: "The Sound of Silence" w wersji Disturbed. O czym opowiada tekst? <<

"The Sound of Silence" podczas skoku Piotra Żyły w Zakopanem

W związku z tragicznym wydarzeniem wprowadzono żałobę narodową od 18 stycznia 2019 godziny 17:00 do 19 stycznia 2019 godziny 19:00. W tym terminie odbędą się kwalifikacje i konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem. Na imprezie zabraknie jednak oprawy muzycznej.

Kolejnego dnia, 20 stycznia 2019 podczas konkursy indywidualnego pojawi się muzyka i skoczkowie wybrali już piosenki, które będą ich zagrzewać do walki. Okazuje się, że Piotr Żyła wytypował utwór "The Sound of Silence", by uhonorować Pawła Adamowicza. Skoczek wybrał również ten utwór podczas Pucharu Świata w Predazzo, które odbyły się tuż przed wydarzeniami w Gdańsku.

Natomiast Kamil Stoch wysłucha utworu Dropkick Murphys "I'm Shipping Up To Boston", zaś Dawid Kubacki wybrał "Zawsze do celu" grupy Najlepszy Przekaz.

Zobacz także: Polak nagrał cover "Sound of Silence" po polsku

Cover "The Sound of Silence" w wykonaniu Disturbed

Utwór "The Sound of Silence" duetu Simon&Garfunkel pochodzi z 1966 roku i pojawił się na drugiej płycie muzyków o tym samym tytule. Piosenka otrzymała nowe życie za sprawą grupy Disturbed, która wzięła na warsztat utwór w 2016 roku. Piosenka okazała się hitem i ma już ponad 477 milionów wyświetleń na YouTubie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Disturbed