CD Projekt RED potwierdził, że wyjdą kolejne Wiedźminy

02.09.2019 11:25
CD Projekt RED potwierdził, że wyjdą kolejne Wiedźminy Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

Polskie studio w raporcie dla inwestorów podsumowującym pierwsze półrocze 2019 skupiało się przede wszystkim na opisaniu sukcesów związanych z nadchodzącym Cyberpunkiem 2077. Zdradzono także, że gry z serii Wiedźmin sprzedały się już w ponad 40 mln egzemplarzy i że CDPR nie zamierza tego faktu ignorować.

Cyberpunk 2077 był najgorętszą grą E3 2019. Prezentacja polskiej superprodukcji oraz niespodzianka w postaci Keanu Reevesa odgrywającego rolę Johnny’ego Silverhanda przeszła do historii targów jako jedno z największych wydarzeń, jakie widziała impreza.

Łącznie prezentacje nowej rozgrywki na E3 i gamescomie zobaczyło niemal 20 000 osób. Zgodnie z obietnicą, Cyberpunk 2077 został pokazany także w internecie.

Przeczytaj także

Opublikowany fragment ma jednak tylko 15 minut – pokaz, w którym uczestniczyliśmy za zamkniętymi drzwiami, trwał około godziny, można się więc z niego było dowiedzieć znacznie więcej.

Przeczytaj także

CD Projekt RED w dokumencie dla inwestorów wspominał także o opracowaniu Wiedźmina 3 w wersji na konsolę Nintendo Switch. Premiera gry została zapowiedziana na 15 października 2019 roku i może wpłynąć znacznie na wynik finansowy spółki.

Przeczytaj także

Polskie studio podzieliło się z właścicielami akcji także swoimi planami na przyszłość. Szczegółów co prawda nie podano, jednego można być za to pewnym: CDPR przygotuje dla graczy kolejne gry osadzone w uniwersum Wiedźmina.

Serie Wiedźmin i Cyberpunk planowane przez CD Projekt RED

Kluczowe dla fanów tytułów o Wiedźminie informacje znalazły się w rozdziale „Charakterystyka zewnętrznych i wewnętrznych czynników istotnych dla rozwoju Grupy Kapitałowej CD PROJEKT”. Spółka podzieliła się w nim swoją strategią na najbliższą przyszłość:

Czynnikiem kluczowym dla utrzymania w przyszłości dotychczasowej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD PROJEKT RED jest dalsze rozwijanie wewnętrznej umiejętności produkowania gier najwyższej światowej klasy i jakości, w połączeniu ze zdolnością efektywnej komunikacji z graczami na całym świecie. Od strony zarządzania realizowanymi projektami posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów deweloperskich będzie umożliwiać prowadzenie równoległej produkcji poszczególnych projektów i wyrównanie planu wydawniczego w kolejnych okresach. Zmiana działalności na model wydawniczy oparty o dwie funkcjonujące równolegle marki i kilka równocześnie realizowanych projektów potencjalnie pozwoli na optymalizację produkcyjną i finansową, zwiększenie częstotliwości premier i łącznej wysokości przychodów oraz dalszą dywersyfikację ryzyk, zaś przed twórcami zatrudnionymi w Spółce otworzy więcej możliwości samorealizacji zawodowej.

Dla osób śledzących uważnie sygnały dochodzące od zarządu CDPR zapowiedź tworzenia kolejnych gier w świecie Wiedźmina nie powinna być niespodzianką. Szefostwo studia jawnie przyznało, że gry o Geralcie przynoszą zbyt dużo pieniędzy, żeby nie chcieć tego wykorzystać w nowych grach RPG.

W „Wiedźminie 4” nie będziemy zapewne kierować poczynaniami Białego Wilka, gdyż jego historią uważana jest przez CDPR za zakończoną. Bardzo możliwe, że protagonistką nowej trylogii będzie Ciri, Geralt zaś pojawi się gościnnie w kilku scenach.

Z deklaracji CD Projekt RED wynika ponadto, że Cyberpunk 2077 to dopiero początek przygód w tym uniwersum. Na ten temat pojawiały się już plotki, do tej pory jednak CDPR informował, że wypowiedzi szefów studia zostały po prostu źle zrozumiane.

Zobacz także: CD Projekt RED dementuje: nie będzie trzech Cyberpunków 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.