Kim jest Daniel Magical? Oto co musicie wiedzieć o najpopularniejszym patostreamerze w Polsce

Natalia Nowecka
14.02.2019 14:31
Kim jest Daniel Magical? Oto co musicie wiedzieć o najpopularniejszym patostreamerze w Polsce Fot. Daniel Magical - patostreamer

Jeden z najpopularniejszych patostreamerów w naszym kraju, którego oglądały tysiące polskich nastolatków. Oto co musicie wiedzieć o Danielu Magicalu.

Zjawisko, jakim jest patostreaming od lat szerzy się, jak złośliwy nowotwór w odmętach portalu YouTube. Co gorsza, tego typu kanały śledzą dziesiątki tysięcy użytkowników, a streamerzy pokazujący w swoich filmach skrajną patologię zarabiają na tym pieniądze. Jednym z takich przypadków był Daniel Magical.

Daniel Magical – kto to jest?

Daniel Magical był jednym z najpopularniejszych polskich patostreamerów. Pochodzący z Torunia, niewylewający za kołnierz youtuber, który dorobił się dziesiątek tysięcy złotych, bardzo niewielkim kosztem. Był on w zasadzie prekursorem patostreamingu w Polsce, choć początki miał niewinne. Wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy to Daniel Z. ruszył z własnym kanałem na YouTube, gdzie zamieszczał streamy (transmisje na żywo) przedstawiające, jak gra w grę Tibia. Później Magical postanowił jednak pójść o krok dalej i stworzyć na swoim kanale istne reality-show, przy którym programy typu "Warsaw Shore" mogą się schować. Zamysł był prosty, ot Daniel Magical transmitował na żywo codzienne życie swojej rodziny. Wulgarne i prymitywne libacje alkoholowe, picie z „kociołka menelixa”, awantury, pijackie bijatyki, czyli ogólnie pojęta patologia. Daniel wraz z rodziną (matka i ojczym byli stałymi bohaterami streamów) zarabiali dziesiątki tysięcy złotych na pokazywaniu patologii w sieci. Jego kanał liczył w pewnym momencie ponad 221 tysięcy subskrybentów, a za jedną transmisję potrafił zarobić około 15 tys. złotych. Jeden z jego streamów pobił rekord oglądalności tego typu materiałów wideo w polskim internecie - oglądało go w pewnym momencie 67 tysięcy widzów. Największą popularnością cieszyły się transmisje z wywoływania duchów m.in. Lecha Kaczyńskiego i Zbigniewa Wodeckiego. Jedną z gwiazd jego kanału była z całą pewnością jego matka, która w ramach wyzwania, wypiła duszkiem całą puszkę piwa.

Daniel Magical – aresztowany za poparcie ataku na Pawła Adamowicza

Niedawno Daniel Magical i jego matka otrzymali zakaz publikowania w Internecie jakichkolwiek treści. Powodem było publiczne pochwalanie przestępstwa. Mieszkańcy Torunia, na jednym ze streamów pochwalili bowiem atak na zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. W trakcie transmisji (13 stycznia 2019 r. – w dniu finału WOŚP), z ust Daniela Z. i jego matki paść miały słowa typu "niech zdycha" oraz "niestety przeżył". Doszło do aresztowania, a Daniel Magical z matką, poza zakazem streamingu, musieli wpłacić kaucję w wysokości tysiąca złotych, oraz objęci zostali dozorem policyjnym.

Daniel Magical skazany na więzienie

Dziś (14 luty 2019 r.) polskie media obiegła informacja o tym, że Daniel Magical wyląduje w więzieniu. Podstawą wyroku jest uchylanie się od obowiązku wykonywania kary ograniczenia wolności, jaka nałożona na niego została za pobicie mężczyzny na ul. Urzędniczej w Toruniu.  

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.