Pogoda
24.02.2020 10:19

Konstruktor rakiety na parę zginął podczas lotu mającego udowodnić, że Ziemia jest płaska [WIDEO]

Mike „Mad” Hughes zginął w wieku 64 lat podczas lotu testowego rakiety na parę, w której chciał osiągnąć wysokość 1,5 km. Przyczyną była awaria spadochronu, który oderwał się od pojazdu w chwili startu, co widać na filmie.

rakieta na parę i jej konstruktor Mike Hughes
foto: AP/EAST NEWS

Rakieta na parę zaliczyła już wcześniejsze loty. Gaz pod ciśnieniem służy do katapultowania konstrukcji, która unosi się na zadaną wysokość siłą rozpędu, a następnie opada na spadochronie. Tak przynajmniej wyglądała teoria.

Praktyka pokazywała, że stworzenie rakiety, nawet takiej unoszącej się na razie na względnie małą wysokość (według międzynarodowych ustaleń przestrzeń kosmiczna zaczyna się 100 km nad Ziemią) nie jest wcale łatwe. Podczas przedostatniego lotu, w którym spadochron na szczęście zadziałał, Mike „Mad” Hughes odniósł poważne obrażenia podczas lądowania i musiał zostać przewieziony do szpitala.

Rakieta parowa wierzących w płaską Ziemię chwilę po lądowaniu
Rakieta parowa wierzących w płaską Ziemię chwilę po lądowaniu
Przeczytaj także Zwolennik hipotezy płaskiej Ziemi wystrzelił się w rakiecie parowej

Szczęście ekscentryka, który o finansowanie swojej konstrukcji zwrócił się do zwolenników hipotezy o płaskości Ziemi, skończyło się 22 lutego 2020 roku. Podczas kolejne próby, uwiecznianej na potrzeby programu „Homemade Astronauts” przez telewizję Science Channel doszło do tragicznego wypadku.

Rakieta na parę roztrzaskała się przy lądowaniu. W wypadku zginął konstruktor Mike „Mad” Hughes

Los 64-letniego śmiałka został przypieczętowany już w chwili startu. Na filmie, które pojawiło się w sieci, widać jak od pojazdu odpada spadochron mający zapewnić w miarę łagodne opadanie.

Po kilku chwilach w oddali widać, jak rakieta z impetem uderza w ziemię, zabijając swojego konstruktora na miejscu.

Śmierć konstruktora została potwierdzona przez Science Channel.

Mike „Mad” Hughes otrzymywał finansowanie od osób wierzących, że Ziemia nie jest geoidą. Na budowę takiety na parę oraz jej starty wydano łącznie 18 000 dolarów. Celem długoterminowym było polecenie w kosmos i udowodnienie, że nasza planeta tak naprawdę jest płaska.

Zobacz także: Eksperyment płaskoziemców udowodnił, że Ziemia jest kulista. Reakcje bezcenne [WIDEO] 

Ziemia jest:

Tagi: Newsy