"Boże ciało" - zobacz amerykański zwiastun polskiego kandydata do Oscara

23.12.2019 13:11
Boże ciało|undefined Fot. kadr z filmu Boże ciało

"Boże ciało" ma szansę na Oscara 2020 za najlepszy film nieanglojęzyczny. W sieci pojawił się oficjalny amerykański zwiastun produkcji w reżyserii Jana Komasy.

O tym, czy "Boże ciało" będzie walczyć o Oscara, dowiemy się za kilka tygodni. Film Jana Komasy odniósł już jednak niemały sukces na całym świecie. Niebawem produkcja wejdzie do amerykańskich kin. Z tego powodu w sieci pojawił się pierwszy zwiastun stworzony z myślą o widzach w USA.

"Boże ciało" - amerykański zwiastun polskiego kandydata do Oscara

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, opowiadająca o 20-letnim chłopaku, który wyszedł z poprawczaka i postanowił podszywać się pod księdza, przez wielu widzów i krytyków jest uznawana za najlepszy polski film 2019 roku. Nie bez powodu "Boże ciało" było nagradzane na wielu festiwalach w kraju i za granicą oraz znalazło się na oscarowej shortliście. 

Przeczytaj także

Produkcja cieszy się dużym zainteresowaniem zagranicą, między innymi w Stanach Zjednoczonych, gdzie dystrybucją filmu Komasy zajmuje się Film Movement. W sieci pojawił się oficjalny amerykański zwiastun "Bożego ciała". 

Zwiastun nieco różni się od trailerów prezentowanych w naszym kraju. Dystrybutor zdecydował się skupić na osi fabularnej, zarysowują historię zaprezentowaną w filmie. Róznice mogą wynikać też z trudnych do zrozumienia osobom z poza Polski elementów. Postawiono więc przede wszystkim na uniwersalność fabuły. Produkcja w USA zatytułowana "Corpus Christi" trafi do kin 19 lutego 2020 roku. 

Przeczytaj także

"Boże Ciało" już teraz może pochwalić się ogromnym sukcesem w polskich kinach – film widziało już ponad 1 380 000 widzów i dwa miesiące po premierze wciąż nie schodzi z afisza. Polski kandydat do Oscara plasuje się obecnie na 4. miejscu w zestawieniu największych polskich sukcesów tegorocznego box office. Osiągnięcia "Bożego Ciała" już przeniosły się na arenę międzynarodową, bowiem prawa do dystrybucji filmu zostały sprzedane na terytoria obejmujące niemalże wszystkie kontynenty. Działo Komasy jest także obiektem zainteresowania wielu imprez filmowych – na chwilę obecną film otrzymał zaproszenia na ponad 60 festiwali i został obsypany nagrodami na polskich i zagranicznych przeglądach. W planach jest również amerykański serial na podstawie filmu i scenariusza Mateusza Pacewicza.

Przeczytaj także

W główną rolę wcielił się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia. Pozostałą część obsady dopełniają utalentowani aktorzy młodego pokolenia – Tomasz Ziętek i Eliza Rycembel, zdobywcy prestiżowych wyróżnień dla najlepszych aktorów festiwalu w Gdyni – Aleksandra Konieczna i Łukasz Simlat, a także Barbara Kurzaj, Zdzisław Wardejn oraz Leszek Lichota.

Przeczytaj także

Czy "Bożemu ciału" uda się zdobyć Oscara? Konkurencja jest duża. O tym, który film wygra w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy, przekonamy się już 9 lutego 2020 roku na 92. gali wręczenia Oscarów.

Przeczytaj także

Zobacz też: Komentarz twórców "Bożego Ciała" w sprawie afery wokół filmu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.