"Czarna Wdowa" z lepszymi wynikami od "Szybkich i wściekłych". Czy to film Marvela ocali kina?

12.07.2021 13:48
"Czarna Wdowa" z lepszymi wynikami od "Szybkich i wściekłych". Czy to film Marvela ocali kina? Fot. materiały prasowe/Disney

Disney oficjalnie poinformował, że nowy film "Czarna Wdowa" jest ich największym sukcesem komercyjnym od czasu "Skywalker. Odrodzenie" - zwłaszcza w ramach usługi Premier Access na Disney+.

Czarna Wdowa międzynarodowym hitem kinowym. Czy kogoś to zaskakuje?

Film "Czarna Wdowa" trafił w końcu do kin i na Disney+ w ramach usługi Premier Access. Produkcja nie tylko zdobyła szczyt box-offisowych zestawień w wielu krajach na całym świecie, ale także dziesiątki milionów dolarów za pośrednictwem wspomnianego Premier Access. Disney poinformował w oficjalnym oświadczeniu, że obraz ze Scarlett Johansson zarobił 80 milionów dolarów w USA, 78 milionów na rynku międzynarodowym oraz aż 60 milionów dolarów przez Disney+.

Polecamy

To jest przełomowe dla Disneya, który wcześniej nie zdradzał liczb związanych z Premier Access, a przecież w ramach tej usługi zadebiutowały filmy "Mulan", "Raya i Ostatni smok", "Cruella", "Czarna Wdowa", a niedługo również pojawi się "Wyprawa do dżungli".

Szef zarządu Disney Media and Entertainment Distribution, Kareem Daniel nie mógł się nacieszyć z wyniku finansowego "Czarnej Wdowy":

Kolejny raz Marvel dostarczył niezwykły film - "Czarna Wdowa" przebiła kolejne rekordy w trakcie tego niezwykle dziwnego okresu dla naszego rynku. To tylko potwierdza nasze przekonanie, że nasza obecna strategia działa - ci, którzy pragną kinowego doświadczenia, znajdą je w kinach, natomiast ci przejmujący się pandemią, będą mogli nacieszyć się produkcjami z zacisza swojego domu.
Polecamy

Wszystkie te cyferki oznaczają, że "Czarna Wdowa" jest największym kinowym przebojem od czasów "Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenie" z 20 grudnia 2019 roku. Nowa produkcja Marvel Studios jest również pierwszym obrazem kinowym, który zarobił łącznie ponad 100 milionów dolarów w amerykańskim box-offisie od czasu początku pandemii COVID-19.

Film "Czarna Wdowa" zadebiutował w polskich kinach 9 lipca 2021 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.