Czy Thanos powróci w kolejnych filmach Marvela? Wciąż jest na to duża szansa

15.04.2020 11:34
Thanos|undefined Fot. Marvel Studios/East News

Chociaż Thanos został ostatecznie pokonany przez Avengers, fani czują niedosyt. Istnieje jednak spora szansa, że Szalony Tytan powróci jeszcze na kinowe ekrany. W jaki sposób?

Nie chyba lepszego czarnego charakteru w kinematografii ostatnich lat niż Thanos - potężny przeciwnik Avengers, dobrze znany czytelnikom komiksów Marvela. Chociaż został pokonany głównie dzięki poświęceniu Iron Mana, wielu fanów filmów Marvela marzy o jego powrocie. Jakie są szanse na ponowne zobaczenie Szalonego Tytana na ekranie kin?

Thanos - czy powróci w kolejnych filmach Marvela?

Przez ostatnie kilka lat filmowcy z Marvel Studios tworzyli kolejne produkcje skupiające się wokół Kamieni Nieskończoności. Artefakty były bezpośrednio powiązane z Thanosem.

Przeczytaj także

Po raz pierwszy złoczyńca na kilka sekund pojawił się w scenie po napisach filmu "Avengers". W pełnej krasie został zaprezentowany dopiero w "Strażnikach Galaktyki". Na chwilę widzieliśmy go też w "Avengers: Age of Ultron". Na jego pełnoprawny powrót trzeba było czekać kolejne kilka lat, by w "Avengers: Infinity War" samodzielnie wymazał z istnienia połowę populacji wszechświata. Herosom udało się pokonać zagrożenie ze strony Szalonego Tytana w "Avengers: Endgame". W tym filmie Szalony Tytan został zgładzony dwukrotnie. Najpierw zdekapitowano Thanosa z teraźniejszości, a następnie wymazano z istnienia jego odpowiednik z alternatywnej przeszłości.

Przeczytaj także

Fani postaci mają jednak nadzieję, że Thanos powróci w kolejnych produkcjach. Oczywiście nie musi ponownie stawać się jedną z kluczowych postaci. Wielu miłośnikom superbohaterów wystarczyłby występ gościnny, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Red Skulla. Wróg Kapitana Ameryki pojawił się niespodziewanie jako strażnik Kamienia Duszy w trzeciej i czwartej części "Avengers". Czytelnicy komiksów doskonale wiedzą, w jaki sposób filmowi twórcy mogą ponownie wykorzystać postać Thanosa, by wniósł do uniwersum powiew świeżości.

Przeczytaj także

Old Man Thanos - czy w filmach Marvela zobaczymy Szalonego Tytana z alternatywnej przyszłości?

W 2017 roku scenarzysta Donny Cates i rysownik Geoff Shaw powołali do życia nową odsłonę historii o Thanosie. To właśnie na jej kartach zawarto opowieść zatytułowaną "Thanos Wins" - "Thanos zwycięzca", w której ukazano alternatywną przyszłość zdominowaną przez Szalonego Tytana. Thanos przeniósł się w czasie, by poznać starszą wersję samego siebie - Króla Thanosa - jedną z nielicznych istot pozostałych przy życiu.

Przeczytaj także

Spotkanie odbyło się dzięki odłamkowi po Klejnocie Czasu, wykorzystanemu przez Cosmic Ghost Ridera - posłańca Króla Thanosa, a w rzeczywistości Punishera, którego opętał Demon Zemsty Zarathos. Król Thanos zabił niemal całe życie we wszechświecie. Oprócz Cosmic Ghost Ridera oszczędził Hulka, którego traktował jak swojego uwiązanego na łańcuchu pupila. Jedynym zagrożeniem był tylko Silver Surfer.

Przeczytaj także

Film "Doktor Strange" udowodnił, że w kinowym uniwersum czas można naginać za pomocą jednego z Kamieni Nieskończoności, natomiast w "Avengers: Endgame" pokazano, że podróże w czasie nie tylko są możliwe, ale również wyglądają bardzo podobnie, jak w komiksowym świecie. Każda temporalna wyprawa kończy się stworzeniem alternatywnej linii czasowej, która rządzi się własnymi prawami. Niewykluczone, że mimo zniszczenia Kamieni Nieskończoności, gdzieś we wszechświecie pozostał odłamek Kamienia Czasu, pozwalający na zaprezentowanie widzom kinowej wersji Króla Thanosa. Poza tym podróży w czasie można też dokonać za pomocą Quantum Realm, więc powrót Szalonego Tytana jest jak najbardziej możliwy.

Przeczytaj także

Poza tym istnieje szansa na wskrzeszenie Thanosa, co w komiksach miało miejsce kilka razy. Po raz ostatni powrócił do życia w komiksie "Strażnicy Galaktyki" również pisanym przez Catesa. Świadomość Tytana przetrwała w zastępczym ciele (w tym przypadku jego brata Erosa), a następnie została przeniesiona do klona Thanosa.

Przeczytaj także

Thanos powróci w "Eternals"?

Jeśli już o bracie Thanosa mówimy, nie można zapomnieć o innej możliwości powrotu Szalonego Tytana. Nadchodzący film "Eternals" opowiada o rasie kosmitów, do której należał Thanos. Chociaż na razie nie potwierdzono, że zobaczymy w nim Erosa, niewykluczone, iż twórcy ukazując historię rasy, zaprezentują młodego Thanosa. Na razie jednak miłośnicy złoczyńcy muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na premierę "Eternals", która odbędzie się 12 lutego 2021 roku.

Przeczytaj także

 

Jak widać, możliwości na powrót Thanosa jest sporo. Czy twórcy wykorzystają którąś z nich? A może wymyślą zupełnie inny sposób lub zostawią postać w spokoju? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Avengers": Dlaczego Thanos w "Infinity War" był inny niż w "Endgame"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.