"Herkules" będzie kolejnym aktorskim filmem Disneya. Reżyserem został Guy Ritchie

20.06.2022 11:24
"Herkules" będzie kolejnym aktorskim filmem Disneya. Reżyserem został Guy Ritchie Fot. James Shaw/Photoshot/East News

Po ogromnym sukcesie "Aladyna", Disney postanowił ponownie zatrudnić Guya Ritchie'ego do pracy nad aktorskim filmem na podstawie znanej bajki - tym razem padło na Herkulesa.

Guy Ritchie zrealizuje aktorską wersję Herkulesa dla Disneya

Jak podaje Deadline, Guy Ritchie i Disney postanowili znów połączyć siły. Po ogromnym sukcesie "Aladyna" z Willem Smithem w roli głównej (film zarobił grubo ponad miliard dolarów w kasach kinowych), Imperium Myszki Miki zatrudniło twórcę "Snatch" do zrealizowania aktorskiej wersji "Herkulesa".

Polecamy

Film zostanie wyprodukowany przez firmę AGBO, którego szefami są Joe i Anthony Russo, reżyserowie "Avengers: Infinity War" i "Endgame". Twórcy na razie szukają scenarzystów, chociaż pierwsza wersja skryptu została już przygotowana przez Dave'a Callahama. 

Niestety, na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat produkcji - twórcy na razie szukają scenarzystów, więc trudno mówić o obsadzie, chociaż pewnie Ritchie już wysłał jakieś wiadomości do swoich ulubieńców. Tom Hardy? Henry Cavill? Jason Statham? A może reżyser zaryzykuje i obsadzi w tytułowej roli kogoś mniej znanego i znacznie młodszego? Tego na razie nie wiemy.

Polecamy

Reżyser na razie jest zajęty innymi projektami - niedawno zrealizował niezatytułowany thriller akcji z Jakiem Gyllenhaalem w roli głównej, który został sprzedany MGM i Amazonowi.

Oprócz tego skończył prace nad "Operation Fortune" z Jasonem Stathamem, czyli jednym ze swoich ulubionych aktorów, który grał u niego w filmach pokroju "Snatch", czy "Porachunki (Lock, Stock and Two Smoking Barrels)". 

Na razie data premiery aktorskiej wersji "Herkulesa" od Guya Ritchie'ego nie jest znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.