James Wan stworzy nowego "Van Helsinga". Kto zagra łowcę wampirów?

02.12.2020 11:17
Hugh Jackman - Van Helsing - kadr z filmu Fot. UNIVERSAL / MASI, FRANK / AlbumEAST NEWS

Reżyser "Aquamana" i "Obecności" zajmie się nową serią. James Wan odpowie za odświeżoną wersję "Van Helsina" - filmu o pogromcy wampirów.

Kiepskie wieści dla filmowych wampirów. Van Helsing znowu wyrusza na łowy! Tym razem pod okiem Jamesa Wana. Kto wcieli się w tytułowego bohatera?

"Van Helsing" - James Wan stworzy nową wersję filmu

Abraham Van Helsing to postać, która powinna być dobrze znana wszystkim miłośnikom wszelkich wcieleń "Draculi". Bohater został stworzony przez Brama Stokera i od dekad stanowi nemezis Króla Wampirów, będąc jednocześnie archetypem łowcy dzieci nocy. Niebawem zobaczymy kolejne podejście do jego solowych przygód.

Polecamy

Jak podaje Deadline, James Wan - reżyser takich hitów jak "Obecność" czy "Aquaman" został producentem nowego "Van Helsinga". Remake studia Universal powstanie we współpracy z firmą produkcyjną Wana o nazwie Atomic Monster. Za tytuł odpowiedzą również Michael Clear i Judson Scott. Reżyserem filmu będzie natomiast Julius Avery a scenarzystą Eric Pearson. Avery ma już na swoim koncie horror - wyprodukowany przez Bad Robot J.J. Abramsa wojenny film grozy "Operacja Overlord".

Polecamy

Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących fabuły nowego "Van Helsinga", ale jak można się domyśleć, zapewne zobaczymy historię tytułowego łowcy wampirów. Czeka nas więc nie tylko klimat horroru, ale również wiele scen akcji. Produkcja prawdopodobnie będzie należała do serii uwspółcześnionych filmów o klasycznych postaciach z horrorów Universala, w którą nowe życie tchnął sukces komercyjny "Niewidzialnego człowieka".

Polecamy

"Van Helsing" - kto zagra tytułową postać?

Na tak wczesnym etapie prac nad produkcją trudno też powiedzieć cokolwiek o obsadzie "Van Helsinga". Do tej pory bohater o tym nazwisku doczekał się filmu z 2004 roku w reżyserii Stephena Sommersa. W produkcji widzowie śledzili losy Gabriela Van Helsinga, w którego wcielił się Hugh Jackman. Remake "Van Helsinga" to nie jedyna produkcja, nad którą pracuje obecnie Wan. Filmowiec jest obecnie zajęty drugą częścią "Aquamana", nadchodzącym rebootem "Mortal Kombat" oraz serialem na podstawie slashera "Koszmar minonego lata". Ciężko więc powiedzieć, kiedy możemy spodziewać się nowego "Van Helsinga".

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.