Leonardo DiCaprio miał zagrać Jokera? Reżyser komentuje sprawę

12.09.2019 09:40
Once Upon a Time in Hollywood|undefined Fot. kadr z filmu Once Upon a Time in Hollywood

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje o filmie "Joker", towarzyszyła im plotka, że w głównej roli zobaczymy Leonardo DiCaprio. Todd Phillips postanowił w końcu rozwiać wszelkie wątpliwości.

W sierpniu 2017 roku świat obiegła informacja, że Warner Bros. planuje stworzyć solową produkcję o Jokerze. Twórcy początkowo trzymali odtwórcę tytułowej roli w tajemnicy, w związku z tym pojawiły się spekulacje, sugerujące, która z gwiazd ma wcielić się w Księcia Zbrodni z Gotham. Wśród faworytów był między innymi Leonardo DiCaprio. Todd Phillips zdradził, czy zdobywca Oscara rzeczywiście był brany pod uwagę.

"Joker" - Leonardo DiCaprio zamiast Joaquina Phoenixa?

Informacja o DiCaprio zaangażowanym w produkcję o Jokerze ujrzała światło dzienne z powodu Martina Scorsese, który wyprodukował film. Aktor i reżyser bardzo często współpracowali, poza tym gwiazdor niejednokrotnie udowodnił, że potrafi wcielać się w demoniczne postacie. DiCaprio nie dostał jednak szansy na wzięcie udziału w filmie superbohaterskim, bo rolę Jokera otrzymał równie uzdolniony Joaquin Phoenix.

Przeczytaj także

DiCaprio nie dostał szansy, ponieważ reżyser Todd Phillips w ogóle nie brał jego udziału w filmie pod uwagę. W wywiadzie dla New York Times filmowiec zdradził, że od samego początku jego kandydatem do tytułowej roli był Phoenix.

Napisaliśmy ten film pod Joaquina.

To krótkie zdanie ucina wszelkie plotki, które krążyły wokół "Jokera" od ponad dwóch lat. Doniesienia o Dicaprio biorącym udział w filmie były jedynie domysłami dziennikarzy, którzy założyli, że skoro w produkcję jest zaangażowany Scorsese, to na pewno wystąpi w nim gwiazdor "Once Upon a Time in Hollywood". Phillips zdradził, że mimo swojego pomysłu trudno było mu przekonać Phoenixa do udziału w swoim filmie.

Przeczytaj także

Podczas sesji Q&A na Toronto International Film Festival 2019, reżyser opowiedział jak udało mu się nakłonić aktora do udziału w filmie. 

Poszedłem do jego domu, praktycznie błagając go o zagranie w tym filmie. Powiedziałem mu: "Będę przychodził codziennie. W końcu będziesz musiał się określić". Odpowiedział: "Tak się tego nie robi".

W końcu Phoenix dał się namówić i sądząc po reakcjach osób, które widziały "Jokera" była to bardzo dobra decyzja. Aktor już został okrzyknięty kandydatem do Oscara 2020, a film zdobył Złotego Lwa na tegorocznym festiwalu filmowym w Wenecji.

Przeczytaj także

"Joker" - kiedy premiera?

Jak Phoenix wypadł w swojej najnowszej roli? Przekonamy się już niedługo. Film trafi na ekrany polskich kin już 4 października 2019 roku. Oprócz Phoenixa w "Jokerze" wystąpili między innymi Zazie Beetz i Robert De Niro, a także Frances Conroy, Brett Cullen, Douglas Hodge oraz Shea Whigham. Podczas pracy nad scenariuszem produkcji Phillipsowi pomagał Scott Silver.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Joker" - fani Joaquina Phoenixa żądają, by aktor wygrał Oscara za rolę złoczyńcy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.