Najlepsi z najgorszych. Zobacz kompilację, przedstawiającą 45 największych złoczyńców z ekranizacji komiksów

Sergiusz Kurczuk
16.03.2018 15:20
Heath Ledger jako Joker|undefined Fot. kadr z filmu Mroczny Rycerz

Czarny charakter to podstawa każdej historii walki ze złem. Oto 45 największych złoczyńców z filmów opierających się na komiksach. 

Czym byłby superbohater bez przeciwnika? Jak wyglądałby życie Batmana, kiedy nie musiałby uganiać się za Jokerem? Czy Spider-Man byłby szczęśliwszy, gdyby Dr Octopus nie wchodziłby mu w drogę? Czy Marv byłby tak wyrazistą postacią, gdyby nie krwawy pojedynek z Kevinem? Uznajemy powyższe pytania za retoryczne. Wiadomo, że mimo całej wspaniałości protagonistów, to ich przeciwnicy nadają całej historii sens i jednocześnie ich dopełniają. Z tego powodu wielu kinomanów ceni sobie bardziej czarne charaktery niż harcerzykowatych, krystalicznie czystych obrońców dobra

Najwięksi złoczyńcy w filmach na podstawie komiksów

Z tego powodu youtuber znany jako Robert Jones, postanowił stworzyć wideo poświęcone negatywnym bohaterom filmowych adaptacji słynnych komiksów. W 2-minutowym zlepku różnych produkcji pojawia się aż 45 przeciwników, którzy zdaniem autora materiału, zapisali się krwawymi literami na łamach historii kina. 

Obrazkom z rozmaitych filmów przygrywa utwór grupy The Faim, o tytule, który idealnie pasuje do tematu - „Saints of the Sinners”. Nie mogło oczywiście zbraknąć takich postaci jak Lex Luthor, kilka wersji Jokera, Harley Quinn, Mystique, Lokiego, Apocalypse'a, Kevina z „Sin City”, Lizarda, Ajaxa z „Deadpoola”Kroenena z „Hellboya”Steppenwolfa, Ultrona, Bane'a, Thanosa, Catwoman, Generała Zoda, Heli czy Franka D'Amico z „Kick-Assa”. Może niektóre postacie nie są najpotężniejszymi przeciwnikami, ale autor wideo nie stworzył top listy, więc nie sugeruje, kto z nich znajduje się na podium zła. Ale jeśli mało wam złowieszczości, to koniecznie sprawdźcie, które postacie magazyn Empire umieścił na liście 20 najgorszych złoczyńców

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.