Oscary: Ludzie, którzy byli wielokrotnie nominowani, a wciąż nie dostali Oscara

Karolina Woźniak
26.02.2019 15:08
Oscary|undefined Fot. : Levine-Roberts/Sipa USA/East News

91. gala rozdania Oscarów już za nami. Laureaci cieszą się ze swoich statuetek, ale wśród nominowanych pojawiły się osoby, które były nominowane już któryś raz z kolei, ale nigdy nie dostały nagrody. O kim mowa?

Nominacje do Oscarów zostały ogłoszone miesiąc przed ceremonią. Twórcy, aktorzy i artyści żywili nadzieje, że to właśnie do nich trafi złota statuetka, która obecnie jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych nagród. Dla niektórych otrzymanie statuetki jest najważniejszym życiowym osiągnięciem i wynagrodzeniem za swoją pracę. Postanowiliśmy przypomnieć aktorów i aktorki, które jeszcze nigdy nie otrzymały nagrody, a z pewnością na nią zasługują.

Przeczytaj także

Oscary: Ludzie, którzy byli wielokrotnie nominowani, a wciąż nie dostali Oscara

W zestawieniu pojawiły się nie tylko aktorki i aktorzy, ale także reżyserzy i kompozytorzy. Niektórzy byli nominowani do Oscara aż 13 razy, inni tylko 2, ale każda z osób, która pojawiła się w rankingu, z pewnością zasługuje na Oscara.

Glenn Close

Glenn była nominowana do Oscara aż 7 razy, a niestety dalej nie otrzymała statuetki. Aktorka ma na swoim koncie wiele wybitnych ról, nawet drugoplanowych, takie jakie jak: "Świat według Garpa" czy jako aktorka pierwszoplanowa w kinowym hicie "Fatalne Zauroczenie". W tym roku Glenn była nominowana do Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie "Żona". Niestety statuetkę otrzymała Olivia Colman.

Joaquin Phoenix

Aktor, który bez wątpienia jest utalentowany. Ma na swoim koncie wiele ról, a w tym takie, które widzowie zapamiętają na zawsze. Był 3 razy nominowany do Oscara. Pierwszy raz za drugoplanową rolę w "Gladiatorze", drugi raz za film "Spacer po linie" i ostatni raz, w 2013 roku, za "Mistrza". Niestety nigdy  nie otrzymał statuetki, a z pewnością na nią zasłużył.

Johnny Depp

Johnny Depp bez wątpienia zasługuje na Oscara. Czy wyobrażacie sobie kogoś innego na miejscu Johnny’ego Deppa w filmie "Piraci z Karaibów"? Z pewnością nie, bo aktor zagrał tam genialnie. Druga nominacja była za rolę pierwszoplanową w filmie "Marzyciel", a trzecią nominację otrzymał w 2008 roku za rolę w filmie o morderczym golibrodzie "Sweeney Todd".

Will Smith

Chociaż ciężko w to uwierzyć, to Will Smith wciąż nie doczekał się Oscara, a ma na swoim koncie wiele ról, które śmiało można uznać za kultowe. W 2002 roku Will był nominowany do Oscara po raz pierwszy za rolę w filmie "Ali". Druga nominacja spadła na niego pięć lat później za film "W pogoni za szczęściem", w którym zagrał pierwszoplanową rolę. Aktor bez wątpienia zasługuje na Oscara.

Bradley Cooper

Na tegorocznych Oscarach Bradley Cooper był nominowany aż w trzech kategoriach. Jako najlepszy aktor pierwszoplanowy, za najlepszy film (mowa tutaj oczywiście o "Narodzinach gwiazdy") i za najlepszy scenariusz adaptowany. Aktor był również reżyserem i napisał scenariusz do tego hitu. W 2015 roku Bradley był nominowany za rolę w filmie "Snajper", rok wcześniej za "American Hustle", a w 2013 roku za "Poradnik pozytywnego myślenia".

Ridley Scott

Chociaż Ridley Scott do aktorów nie należy, to z pewnością zasługuje na Oscara. Reżyser był nominowany do nagrody cztery razy. Pierwszy raz za film "Thelma i Louise", w 2001 roku za "Gladiatora", rok później za "Helikopter w ogniu", a w 2013 roku za "Marsjanina". Scottowi niestety nie udało się zdobyć Oscara.

David Fincher

To kolejny reżyser, którego nazwisko pojawiło się w naszym zestawieniu. Grzechem jest nie tylko niewręczenie Oscara Fincherowi, ale również nominowanie go w tylko dwa razy. Pierwszą nominację dostał za film "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", a drugą w 2011 roku uzyskał za "The Social Network". Droga Akademio, gdzie są nominacje i nagrody za "Siedem", "Podziemny Krąg", "Zodiaka" czy "Zaginioną dziewczynę"?

Thomas Newman

Każdy, kto oglądał "Skazanych na Shawshank" z pewnością zwrócił uwagę nie tylko na aktorów, zdjęcia czy fabułę, ale również na muzykę. To właśnie Thomas Newman jest odpowiedzialny za kompozycje do filmu Franka Darabonta. Muzyk stworzył także ścieżkę dźwiękową do takich filmów jak "American Beauty", "Droga do zatracenia", "Gdzie jest Nemo?", "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń" czy "Skyfall". W sumie artysta był nominowany aż 13 razy i nigdy nie zdobył Oscara, na którego bezsprzecznie zasłużył.

Kogo jeszcze umieścilibyście w tym rankingu? Czekamy na Wasze propozycje.

Zobacz także: >>Oscary: Największe wpadki podczas gali rozdania Oscarów<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.